Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért betegszenek/halnak meg...

Miért betegszenek/halnak meg a halaim?

Figyelt kérdés

van 10 kis halam, egy akváriumban kb 1 hónapja...


van egy csikos, zebra dánió, az már napok ota oldalára dölve fekszik..de tud uszni még szokott is,csak épp fejjel lefelé...

de mostanába olyan mintha jobban uszna már és egyre kevesebbet fekszik is... szóval mintha felépülgetne, bár ez elég hihetetlen...


aztán egy szifó...

az nem 'fekszik' úszkál mindig, de szinte függőlegesen, mintha a farka húzná le...


aztán egy molli... azt most vettem észre h ott fekszik még vesz levegöt de már nem mozdul meg.. :(

mi lehet a baj????


az hogy nincs növény sem és levegőztető sem? de rendszeresen tisztítom!!!:(


2012. máj. 10. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Valami lehet a vizben.kerdezd meg rgy eladotol az allatkereskedesben.Nekem is volt molllym,o is csak fekudt az aljan,aztan kiderult,hogy hasvízkór.Hany literes az akvarium??
2012. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szokásos.

Hány liter?

Szűrés van? Vagy ha van, milyen?

Vízcsere mikor volt?

Mivel etetsz?

2012. máj. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

hetente cserélem a teljes vizet, kb 3 naponta meg vagy 8 litert cserélek rajta. kb 25 literes..

ennivalót ott vettem ahol a halakat, szóval direkt "nekik" adta. "biotop lemezes díszhaltáp"

szűrő nincsen, levegőztető sem, sajnos nem volt rá keret eddig, de holnap kapok víztisztítót és növényeket is.

2012. máj. 10. 16:37
 4/17 A kérdező kommentje:
nincs 25... inkább csak 20..
2012. máj. 10. 16:48
 5/17 anonim ***** válasza:

Amikor én kezdő akváriumos voltam, nekem sem volt levegőztetőm és szűrőm, aztán mondta az eladó, hogy mindenféleképpen vegyek bele, beletettük, és másnap már semmi bajuk nem volt. Nekem is ugyan ezt csinálták!

De azt ugye tudod, hogy a zebra dánió az "falkában" él, ugye? :)

2012. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Akkor egy kis biológia.

A halak ürítenek, ebből ammónia szabadul fel. Ez számukra halálos méreg. Az akváriumban a szűrőben lévő baktériumok alakítják a bomlástermékeket nitritté majd nitráttá. Szintén mérgező, de nagyobb koncentrációban.

A halaid 150! liter vízben tarthatóak, kialakult lebontóbaktérium kultúrával, tehát megfelelő szűréssel.

A darabszámok molly és xiphó esetén minimum 4 darab (1 hím és 3 nőstény), zebradániók esetén 8 db.


Amit most csinálsz, az törvényileg büntethető állatkínzás. 25 liter 1 db hím betta tartására alkalmas, de az is csak szűrővel.


A teljes vízcsere szintén óriási hiba, hetente maximum 50% megengedhető legalább 12 órán keresztül állni hagyott vízzel. A teljes kitakarítás főleg rendszeresen, szintén állatkínzás. Tehát ne csodálkozz a halaid állapotán.


Miért nem lehet felkészülni egy élőlény tartására? Miért kell értelmetlenül lemészárolni őket?

2012. máj. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ja, és mindenfélekképen jó szűrőt vegyél, mert így nem bír felállni a víz Ph-ja és egyebek..! Ez a halaknak sem tesz jót!
2012. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
lemészárolni... köszönöm:) régen is voltak halaim, képzeld el :\ még több mint tíz, egy kb ugyanekkora akváriumba mindenféle eszköz nélkül (mert volt mellette egy 200 literes is nagy díszhalakkal, és csak abban voltak szűrök stb) és semmi bajuk nem volt... lehet 10 év alatt ennyit változott a biológia hogy mostmár megdöglenek a saját ürüléküktől, de ezt talán kedvesebben is közölhetted volna. saját tapasztalatom szerint ez eddig sosem volt probléma.
2012. máj. 10. 16:56
 9/17 A kérdező kommentje:
de ezaz én már állatkínzó vagyok.... egyszerre vettem mind a tiz halat, és érdekesképpen a 'halas ürge' sem mondta hogy ezzel baj lesz.. pedig tudott mindent az akvárium méretéről stb.
2012. máj. 10. 16:58
 10/17 gizus87 válasza:

Szűrőt, levegőztetőt,világítást mindenképp venned kell és nem ártana egy hőfokszabályzó sem. A vizet semmiképp sem szabad ilyen gyakran és teljesen lecserélned, mert így nem lesz meg a természetes biológiája. Ha úgy látod sok ürülék rakódott le, azt egy egyszerű, erre a célra kapható 'szivattyúval' ki tudod tisztítani és elég csak azt a vizet pótolni, ami ilyenkor elvész. Ha pedig nincs állott vized, mielőtt az akváriumba öntenéd a vizet, tégy bele egy doboz antiklórt, az semlegesíti a klórt. Azt javasolnám egy pici növényt azért szerezz bele.+ ne adj túl sok kaját, mert lerakódik, lebomlik és szennyezi a vizet.

De a legfontosabb, amint lehetőséged van vegyél legalább egy 50 literes akváriumot!!!!!A függőleges lebegés egyébként traumától lehet, gyakran a zsúfoltság miatt alakul ki. De ne törj le, senki sem profin kezdte, ha ezekre figyelsz nem lesz gond.

2012. máj. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!