Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élesztős CO2 működése?

Élesztős CO2 működése?

Figyelt kérdés

Elkezdtem CO2 rendszerek után olvasgatni.Az már az első pillanatban lejött,hogy nem engedhetek meg magamnak egy profi rendszert,de nem akarok ilyen sprays,vagy folyékony megoldást sem,mert az idegesítő lenne,hogy naponta kell adagolni.Inkább választanék egy viszonylag állandó rendszert:élesztős CO2.Nagyjából értem a folyamatot,meg már beszereztem a hozzávalókat is.De mi ez a BpM érték?Miért fontos, és hogy lehet mérni/szabályozni?Vagy van olyan szerkezet, amin be tudom állítani?

Van még 1 érdekesség:Több helyen olvastam(külföldi és magyar helyeken is),hogy van 1 jó megoldás élesztős CO2 rendszerekhez,ami állandósítja a bevitt mennyiséget:A lefordított edény diffúzor ,avagy a harangdiffúzor.Ez mért jó?Érdemes ilyet berakni?



2012. máj. 6. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

BPM talán az akar lenni, hogy hány buborékot nyom percenként. Azt szokták számolgatni egyesek, de tökmindegy, mert az élesztős úgyis összevissza fújja, nem úgy ahogy te akarod.


Én egy sima porlasztót raktam régen a végére, szerintem beoldotta úgy is. De jah, lehet rátenni harangot, ami alatt megáll egy bazinagy buborék. De én nem hiszem, hogy az jobb.


A nagynyomású rendszerre (rendes palackosra) ilyen porlasztót raktam a cső végére, ami az akváriumba megy:

[link]

Csak ezen bazi nehezen megy át rajta a CO2, szájjal meg sem tudod fújni, és nem tudom, hogy pl egy kólásüvegben az a nyomás, amit az élesztő termel, vajon elég lenne e ahhoz, hogy átfújja rajta CO2 gázt. Hát ki kellene próbálni, vagy megkérdezni tőlük. Mert különben ez jó, nagyon apró buborékokat porlaszt és ez jól beleoldódik a vízbe.

2012. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!