Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mitől van most? A kerámia...

Ez mitől van most? A kerámia bujkáló buborékozik.

Figyelt kérdés

1., beraktam egy kerámia bujkálót letakarítva kiecetezve, leöblítve kiáztatva és elkezdtek rajta nőni a buborékok... Ez mi? Mivel nem tudom így inkább kivettem...

2., a víz ph értéke :S 12-es

mit kezdjek vele? forralt vízzel csináljam meg a részleges vízcserét?


2012. máj. 5. 22:12
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
platti, xifo, és molly ezek a vágyaim
2012. máj. 6. 07:55
 12/14 A kérdező kommentje:
ja a bujkálót meg a gyerek választotta... :) Tetszik nem tetszik ez lesz benne :) Majd az apjuk épít valamikor egy háttért akkor csere de az nem most lesz... köszi mindenkinek
2012. máj. 6. 07:59
 13/14 Platypus ***** válasza:

Én még nem láttam olyan akvarisztikai pH tesztet, aminél a cseppeket kell számolni, és elkékül. A neptun összkeménység teszt viszont pont ilyen, először olyan bíborszínű lesz a lötty, és azt kell számolni, hányadik cseppre változik kékre. A pH tesztek általában színskálával működnek, beleraksz pár csepp indikátort a folyadékba, aztán megnézed pontosan milyen lett a színe, ami sárgától a kékig változik. Gondolom a teszt megvan még, el kéne olvasni, mi is van írva a flakonra.


A kinézett halaidnak egyáltalán nem kell vízlágyítás, és az átlagos csapvíz pH-ja is tökéletes, ez kb. 8-8,5 között van.

2012. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

szia!


Igen, én írtam félre. Csak már gyors akartam lenni!

Van az is amin a cseppeket kellett számolni, meg ez az másik is.


Neptun teszt van nincs hozzá tesztcsík csak egy műanyag mérőedény a csíkig kell tölteni vízzel rá kell csepegtetni és a színt kell összehasonlítani a színskálával. Megcsináltam és olyan sötétkék nem volt a papíron mint amilyen nekem kijött eredményként... :) Ha megtudnám valahogy mutatni akkor lefényképezném, csak nem tudom, hogy hogy! Mint itt fent az oldal logója melletti kérdőjel és nyíl, csak szerintem még ettől is sötétebb...

2012. máj. 7. 06:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!