Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez mitől van most? A kerámia...

Ez mitől van most? A kerámia bujkáló buborékozik.

Figyelt kérdés

1., beraktam egy kerámia bujkálót letakarítva kiecetezve, leöblítve kiáztatva és elkezdtek rajta nőni a buborékok... Ez mi? Mivel nem tudom így inkább kivettem...

2., a víz ph értéke :S 12-es

mit kezdjek vele? forralt vízzel csináljam meg a részleges vízcserét?


2012. máj. 5. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Semmi gond.A levegő távozik a kerámia bújkálódból:)Hamar elmúlik ez teljesen normális.
2012. máj. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

kívül? ez egy kerámia autó és a kívülről mindenhol bubrékozik ott nem jön ki levegő ahol a nyílások vannak rajta...

Akkor ez így jó?


és a vízkeménység az is kb 15-ös :S Kell lágyítás? ma nekem azt mondták hogy nem mert csak finnyásak lesznek később a halak a vízkeménységének a változására és inkább a kemény vizet szokják meg... igaz ez?


ph érték jó így?

2012. máj. 5. 22:20
 3/14 anonim ***** válasza:
A keménység az halfüggő,milyen halaid vannak?Nem kötözködésből te ízlésed,de én kerámia autót nem tennék az akváriumba.Nem éppen természetes látvány.Bár egy bankrablás után eltüntetett bizonyíték...na jó előfordulhat a természetes vízben is csak elég ritka:)
2012. máj. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A pH értéke 12? Az nagyon lúgos lenne, biztos, hogy jól mérted?

Ha a kerámiaautód mázatlan (mint egy sima agyag virágcserép), akkor a pórusaiból jön ki a levegő. Ez teljesen normális, majd abbamarad.

Másik ok lehet, ha frissen töltötted fel az akváriumot, akkor szinte mindenen, növényen, tárgyakon megjelennek az oxigénbuborékok. Meglökdösöd őket és felszállnak.

2012. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

15 NK teljesen korrekt az átlag halakhoz.


De a 12 pH az baromi sok. Nekem a leglúgosabb vizem volt 8,3 pH. Nem lehet, hogy rosszul mérted?

2012. máj. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

1. Semmi gond a buborékokkal, csak kiereszti a levegőt.

2. Nem lehet a vized ph-ja 12, valamit nagyon elnéztél. A vörösiszap nem volt annyi, pedig az jelentős károkat okozott.

2012. máj. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

:) tényleg

Lúgban tartja a halakat

2012. máj. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A tömény hypo pH-ja 12!

Nem lehet, hogy hypo csöppent a lakmuszra?

2012. máj. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Platypus ***** válasza:
Hogy kell-e lágyítani a vizet, az attól függ, milyen halakat akarsz benne tartani. Ez az érték nagyon sok halnak megfelel, van pár, amelyik elviseli, és van olyan is, amelyik pár hónap után elpusztulna benne.
2012. máj. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

passz, valami kontroll anyagos volt és a 12 cseppre kékült el :D

akkor megnézem

2012. máj. 6. 07:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!