Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1 betta,1 törpe gurámi,1...

1 betta,1 törpe gurámi,1 guppi együtt?

Figyelt kérdés
15 literes aksi, a betta meg a guppi jól elvannak egymással, csak nem tudom vegyek-e még gurámit melléjük.

2012. ápr. 22. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
15 literbe csak egy db betta való magában.Ne vegyél guppit és gurámit meg főleg ne.
2012. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez kizárt. Nem tudom miért kérdezed meg egyáltalán. 15 literes aksiba max. garnélákat tarthatsz,de inkább azt se. Ezeknek a halaknak minimum 54 literes aksi kéne. Guppiból se egyet kéne tartani, hanem mondjuk 4-et és csak a bettával mondjuk úgy 54 literbe.
2012. ápr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
TE NORMÁLIS VAGY???? Ez állatkínzás 30 liter alatt nem szabad SEMMILYEN gerinces állatot tartani,még egy bettát sem magában!Nem sokáig lesznek meg jól együtt a guppi díszes hosszú farka idegesíteni fogja a bettát és lerendezi nekem a 120 literes akváriumomban mind a 12 guppimmal végzett.Így is borzasztó nehogy vegyél mellé guppit.Sőt ezeket is ajándékozd el és a 15 literes üvegkockádat(mivel ez olyan kicsi hogy még akváriumnak sem nevezhető) Használd tombolasorsoláshoz vagy tegyél bele savanyúságot,de a halaid nem maradhatnak benne.Gondolom szűrőd és fűtőd sincsen.Remek,ezzel több ízben is megsértetted az állatvédelmi törvényt.Vegyél egy 30 literes akváriumot szűrővel fűtővel és abba tartsd azt az egy darab bettát EGYEDÜL!!! ne kínozd tovább őket!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. ápr. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
A betta meg a guppi már 3 hónapja boldogan úszkál együtt, mindenféle civakodás nélkül. A bettát egy 2dl-es műanyag pohárban tartották, mielőtt nekem ajándékozták, a guppit meg vagy 20 társával együtt egy 20-30 literes aksiban a boltban. A 15l nekem nem tűnt állatkínzásnak ezek mellett. Mindemellett tisztában vagyok a halak törvénybe foglalt szabadsági jogaival. De inkább 2-3 hal 15 literben, mint egy papagáj egy pirinyó ketrecben....
2012. ápr. 22. 16:03
 5/16 YourDestiny ***** válasza:
100%
Jáááj már megint ez a kifogás? Százszor leírták már számtalan kérdésnél, hogy az üzletben ideiglenesen vannak összezárva a halak, ugyanis eladják őket. Te pedig ahelyett, hogy megfelelő tartási körülményeket biztosítanál, folytatod a kínzást. Pohárban tartják, igen. 10 bettának elég helyigényes lenne 10 db 30 literes akváriumot biztosítani egy boltban. Még csak a bettáknak lenne hely, és a többi hal? A guppinak alapból nem jó magában. 15 liter viszont garnélázásra se elég, nemhogy haltartásra. Írod, hogy a halak jól érzik magukat. Látszatra lehet, hogy így van, viszont ha mégsem, sajnos a hal nem tudja közölni veled, hogy hé öreg, a víz nem kóser. Csinálj vízteszted, akkor kiderül, kinek van igaza.
2012. ápr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem az állatokat, és komolyan azt hiszem hogy a halak értelmi képességei alá vannak becsülve. Komoly lelki kapcsolatban állok a bettámmal, mindig orra úszkál amerre sétálok, és a kezemtől se fél egyik halam se. No most, ha be tudom lőni a víz kémiai paramétereit a halacskáknak, akkor miért szitkozódik itt mindenki? Egy hal se halt meg nálam, van akinél meg 12 is, ráadásul nagy kínszenvedések közepette, és mégis én vagyok az alávaló elvetemült. Nem úszkálhatnak elég nagy helyen? Olimpiára készülnek vagy mi?
2012. ápr. 22. 17:54
 7/16 YourDestiny ***** válasza:

Gondolom te se örülnél, ha egy néhány négyzetméteres szobában kéne élned, amibe belesz@rsz (elnézést a kifejezésért). Ha másképp nem megy, fogd fel így.


Természetesen a tapasztaltabb haltartók mindenkivel közlik, aki a kérdés vagy leírás alapján helytelenül tartja a halakat, nem te vagy az első, se az utolsó.

2012. ápr. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolom ez a kérdés nem komoly ügye és a vàlaszaid sem!!!!olvasd el : [link] [link]
2012. ápr. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Leszögezem, hogy minden tiszteletem a tapasztaltabb haltartóké. Viszont 3 naponta pucolom a halakat, és dolgoztam Dániában egy Tesco méretű akvarisztikai szaküzletben, szóval mondhatjuk, hogy konyítok a halgondozáshoz. A halak összepárosításához azonban egyáltalán nem, és reméltem, hogy kapok választ a kérdésemre, ami úgy ahogy meg is törént, és nem kezd el itt mindenki bele a szokásos csipkelődésbe. A hülye is tudja, hogy a nagyobb akvárium jobb, ehhez nem kell nagyon érteni a díszhalakhoz.
2012. ápr. 22. 18:27
 10/16 YourDestiny ***** válasza:

8. válaszoló:


Az általad linkelt írást egy nagyon tudatlan, tapasztalatlan és informálatlan illető írta. Sajnos, hogy ilyen a világhálóra is felkerül. Teljes vízcserét csak legvégső esetben csinálunk. Egy megfelelően karbantartott akvárium évek után sem szorul teljes újraindításra. Még 30 literben sem könnyű a biológiai egyensúlyt fenntartani, persze ha egyáltalán kialakul benne. Az, hogy kigúnyolja a néhány decis poharakat, de a 2 literes, szinte uborkásüvegnek nevezhető akváriumot már alkalmasnak tartja a betta tartásra, kész tragikomédia.

2012. ápr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!