Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fátyolbetegség kezelése...

Betta86 kérdése:

Fátyolbetegség kezelése bettá-nál?

Figyelt kérdés
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy van egy bettám aminek mint kiderült fátyolbetegsége van.(ernyedtek az úszói kicsit össze is van kuszálódva némelyik és bágyadt) az kereskedésben kaptam xantakirdin cseppet. Az elég ha cseppentek a vizébe vagy kell más gyógyszer is neki? Mennyi ideig hagyjam benne? Azt olvastam hogy a 30fokos vízben kipusztulnak ezek a paraziták és a hali is ilyen hőfokon érzi legjobban magát. Általában 25-27 fokos a vize.

2012. ápr. 12. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Bocs, most mennem kell tusolni, de majd írok!!!!!!!!!
2012. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Ez a gyógyszer is megteszi, de a vízminőségre és a levegőztetésre nagyon figyelj a kezelés alatt. Léteznek hatékonyabb gyógyszerek, a formaldehid vagy a kálium-permanganát jobban beválik. Az utóbbit sajna már nem lehet megvenni mert engedélyköteles, de ha találsz a családi gyógyszerdobozban(lila por, sebfertőtlenítésre), az a legjobb. Formalin pl. a Neptun formitban van, de patikában is vehetsz, csak akkor nagyon oda kell figyelned a hígításra.
2012. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Annyi kérdésem lenne még, hogy hány napig hagyjam ebben a vízben? ( xantakirdin-es ) Tegnap cseppentettem neki ma este csináltam egy olyan 15% os vízcserét mintha jobban lenne aktívabb valamivel meg az étvágya is jó. Gondolom az úszóinak kell egy pár nap, hogy újra olyan szépek legyenek.
2012. ápr. 13. 21:11
 4/5 Platypus ***** válasza:
Jó pár nap kell neki a sárga lében, de hogy pontosan mennyi, azt passzolom. Nincs ráírva a gyógyszerre?
2012. ápr. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs csak az arány, na mindegy érdeklődöm más felé is. Vagy max. ha feltűnő javulást látok apránként lecserélgetem neki. Köszi még egyszer.
2012. ápr. 14. 07:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!