Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizicsigák Házának kezelése?

Vizicsigák Házának kezelése?

Figyelt kérdés
Van 2 alamcsigám elkezdett lyukacsos lenni a házuk ezért dobtam be nekik egy bazi nagy tengeri csigaházat a vízbe meg egy eléggé málós kagylóhéjat amin már nincs bevonat szóval hófehér.Ettől helyrejön a házuk vagy utólag nincs remény?Nemrég vettem őket szerintem a kereskedésben sem lehetett túl jó soruk mivel az utolsó 2 centiméter más szinű a házukon olyan mintha átlátszó lenne de sárgás mint egy nagy ápolatlan köröm olyan szine van bocs de jobb hasonlatot nem tudok.Ez a rész még képes regenerálódni?Vagy csak az újonnét növesztett rész? Voltam a közeli kereskedésbe de nem volt nekik semmi csigaerősítő állítólag nem kaptak és ebben az évben már nem is fognak.Arra gondoltam megpróbálkozok tojáshéjjal.Az jó?Gondoltam lenyomom kávédarálón már szárad is kifőztem és kiszedtem belle a hártyát ha készítek belle port az segít nekik?Jelenleg nincsenek a halak között elkülönítettem őket így gondolom jobban be lehet keményíteni a vizet.
2009. dec. 23. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahoj!

bemész a állattáposhoz és veszel mészport.(jól tetted a kagylóval).

tojáshéjjal ne szórakozz, hazavágsz egy kávédarálót és semmit nem érsz el vele...

ha meghalnak akkor meg szólsz nekem és kb 50ft/db áron tudok szerezni, sajnos nekem már nincs, hisz akkor adnék. anno több mint 700 db almacsigám volt. ha kicsit előbb jött volna a kérdés akkor még lenne :D

2009. dec. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1. válaszoló tanácsát fogadd meg, amúgy öcsémnek vannak kicsi almacsigái, ha kell, szólj, akár 10Ft-ért is adja darabját, több, mint 50-et számoltam, most még kicsik, már önállóak, de nem akarja, hogy a nyakán maradjanak. :-)
2009. dec. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia!Én is így jártam...Én is gondolkozok a megoldáson.Én kiméletesen kezdtem a halak miatt,pár mészkő kaviccsal,de most bekeményitek agy csigaházzal:).Lehet összetöröm kicsit.Valaki mondja már el nekem,legyen olyan kedves,hogy a meszet nyalogatniuk kell,vagy el is rejthetem a talaj alá,és ami kioldódik azzal elvannak?Vagy hagyjam elérhető helyen hogy rámásszanak meg minden?Köszönöm,és bocsi a kérdezőnek,hogy viszontkérdezek:S.Amugy ha elöbb szolsz,adok én is:D.Na,3bol egy tud ténylegesen adni neked:D.De ha jolsejtem,nem uj kell hanem ezeket akarod meggyógyitani.Én amugy szenvedek aa hetente lerakott több száz petétől...Minden héten 1-3petecsomót vakarok le az almacsigám után...amikor vettem ezt az egyet,egy fél-1 év után egyszercsak egy 50db almacsiga bébi került elő...Körülnéztem és még 3-4 petecsomó várt a kikelésre...Azóta szívok a petékkel,mostmár 3man vannak...Szia
2009. dec. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
A rendszeres vízcserékkel elegendő kálcium jut a vízbe,de ha halak nélkül vannak akkor nem gond egy kis pótlás.Mészkő,vagy márványzúzalék,esetleg kalapáccsal apróra tört tengeri kagyló, vagy csigaház.Némelyik üzletben kapható ilyen porított kagylóhéj is.A víz kioldja a kövekből és a kagylóhéjból a meszet,nem kell, hogy rámásszon és nyalogatnia sem kell.SN. [link]
2009. dec. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kösz a rengeteg választ és segítséget.De még azt kéne tudnom,hogy helyrejön a házuk a sok calciumtól vagy ez már reménytelen?
2009. dec. 24. 12:44
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Persze, egy idő után begyógyulnak a lyukak és újra kialakul a zománcréteg.Némi nyom maradhat ugyan, de idővel azt is elnövi.
2009. dec. 25. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kösz.
2009. dec. 25. 09:02
 8/8 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

bocs, hogy csak most...

hozzá kell tennem az utolsó válaszhoz:

2-4 évig tart majd mire nem fog látszódni!

ugyanakkor ne adj nekik túl sok kálciumot!!!

abba bele is halhatnak!

2009. dec. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!