Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig kell állnia?

Meddig kell állnia?

Figyelt kérdés

Ha megcsinálom az 54 literes akváriumom, beleteszem az aljzatot, szűrőt, fűtőt, növényeket, és teszek bele valamien szert akkor elég ha a víz egy hétig áll és jöhetnek a halak? Mert valahol ezt olvastam. Ha igen, milyen 'szert' is kéne beleraknom? Mert mindennek utánaolvastam, de ezt nem tudom.

Előre is köszönöm!


2012. márc. 21. 06:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak különböző baktérium kultúrák (pl. JBL filterstart), amik több millió lebontó baktérium, de ezek csak spórák, amiknek így is idő kell, hogy baktériummá fejlődjenek és szaporodjanak. A növényekkel óvatosan, az első pár napban elszaporodhatnak a csillósok, amiktől ködös lehet a víz, ezek miatt nem szabad világítani az első napokban.

Vegyél ammónia, nitrit és nitrát tesztet és mérd az értékeket miután bedobsz egy kis halkaját. ha utána kb. fél órával nincs mérhető ammónia/nitrit, akkor esetleg mehetnek bele halak, de akkor is figyelj oda ezekre az értékekre és ne az összes halat vedd meg egyszerre, hanem maximum négyet.

2012. márc. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:
Én nem szoktam kémiát használni csak olyan esetben, ha nem várhat a telepítés. Ilyenkor Sera Nitrivec-et szoktam adagolni.
2012. márc. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most nem azért YD, de a sera nitrivec sem kémiai, hanem biológiai, mivel bacikat tartalmaz és így segíti a víz beállását. A kémiai szerek meg a vízelőkészítők, antiklórok meg az algátalanítók.
2012. márc. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Azzal én is tisztában vagyok, hogy mi is az, de én kémiának hívok minden löttyöt, amit a vízbe lehet locsolni.
2012. márc. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ja értem, akkor bocsi :)
2012. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azt nem teljesen értem miért ne mehetne elejétől a világítás?? Főleg ha a kérdező leírásából jól következtetek, és egy szettről beszélünk, amiben lehet egy 15w-os T8-as cső! Persze lehet nem így van, de legyen akár felette egy stadion világítás, az is mehet, csak akkor a világítási időt kell alaposan visszavenni, és fokozatosan emelni.

Én megmondom őszintén, azon a véleményen vagyok (amiért lehet megköveznek), hogy a halak szempontjából (ha kezelt vízről beszélünk), oly mindegy mikor jönnek, viszont az algák szempontjából már kevésbé! Természetesen minél jobban terhelsz egy frissen indított rendszert, amiben még nem alakultak ki a lebontó baktériumok, és esetleg a növények sem "álltak át" akkor lesz küzdelem! :)

Lenne nekem is javaslatom bacikultúrára! Easy Life termékcsalád Easy Start nevezetű folyékony bacikultúrája! Én ilyet nyomok minden egyes vízcsere után!

2012. márc. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a halak szempontjából (ha kezelt vízről beszélünk), oly mindegy mikor jönnek, viszont az algák szempontjából már kevésbé" már bocsika, de az algák nagyrészt fényen és ammónián élnek. Ha az egyikből is több van a kelleténél, akkor algás lesz minden. Így ha szerinted a halaknak mindegy, milyen a víz CSAK algás ne legyen, ugyanazt mondod, mint mi, csak épp a rossz szempontból. Te úgy gondolod, hogy a még nem beállt víz+korai telepítés azért lehet rossz, mert algás lesz a víz. Holott azért lesz algás a víz, mert a bacik nem tudják még lebontani az ammóniát, amin kivirágzik az alga. De ez hidd el, hogy nem az alga miatt rossz, hanem mert az ammónia mérgező a halakra.


És pont ezért nem szabad sokat világítani sem, mert amíg a bacik nem tudják lebontani az ammóniát, mert nincsenek elegen, akkor a fény még rátesz egy lapáttal az algavirágzásra.

2012. márc. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát, hűha, sokfélét kaptam, de tényleg nagyon köszönöm! Mindegyikből tanulhattam. Még van elég időm, úgyhogy ráérek még gondolkozni, de tényleg köszönök mindent. Végül kivettem a könyvtárból egy akvarisztikai könyvet, és kiderült, abba is az volt írva, hogy egy hétig kell állnia a víznek.

2012. márc. 22. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!