Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A növényeket az akváriumban...

A növényeket az akváriumban milyen időközönként kell tápozni?

Figyelt kérdés
Honnan tudom megállapítani, hogy az akváriumba tápoldatot kell csöpögtetnem? Sajnos a tápoldatokra csak az egyszeri mennyiség van ráírva, az nem, hogy milyen időközönként kell alkalmazni.
2012. márc. 20. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden vízcsere után szoktam önteni bele egy kicsit, kb hetente egyszer.
2012. márc. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:

Ez attól függ, milyen világítást használsz. Minél erősebb a világításod, annál erőteljesebb növekedésre képesek a növényeid, és annál több tápanyagot is igényelnek. A nagyon alacsony világítás mellé nem is kell táp. A közepes világítás mellé a heti tápozás beválik, erős világítás mellett naponta érdemes adagolni.


Ha leírod, milyen táp, mekkora az akvárium, milyen teljesítményű a világításod és milyen növényeid vannak, akkor tudunk pontos tanácsot is adni.

2012. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak tesztelgetem a dolgokat, csak egy 60 liter körüli akváriumom van, de kb 1 hónap múlva szeretnék beszerezni egy 250 litereset. Majd ott leírom a pontos adatokat :) Jelenleg csak információkat gyűjtök. Egyébként vannak most is növényeim de a nevüket nem tudom /az eladó nem mondta, csak azt hogy háttér növénynek való és hogy gyorsan nő és szívós/ Ez végül is tényleg igaz, pedig a világításom jelenleg nagyon csekély. Arra lennék igazából kíváncsi, hogy honnan tudom azt, hogy túladagolom a tápszert? Elkezd algásodni vagy esetleg más jelekből is meg lehet állapítani?
2012. márc. 20. 12:24
 4/5 Platypus ***** válasza:

A túladagolásnak nem nagyon vannak egyértelmű jelei. Az egy legenda, hogy algásodni kezdesz tőle. A modern általános tápokban eleve csak mikroelemek vannak, amik egyetlen nézet szerint sem okoznak algásodást. Ezeket akár 3-4X-es mennyiségben is túl lehet adagolni mindenféle probléma nélkül, mert eredendően elég hígak és alacsony tápanyagigényhez vannak beállítva. Durva túladagolás esetén a növényeknek hiánytünetei lesznek, mivel egyes tápanyagok túl nagy mennyisége gátolja mások felvételét, plusz még mérgezést is okozhatnak a növénynek. Az érzékenyebb állatok, pl. a garnélák és harcsák is megsínylik.


Helyesen kell megítélned, mennyi növényed van és mennyire intenzív a tápanyagfelvételük, és ezek alapján a megfelelő terméket kell kiválasztanod. Minden igényre van ideális gyári adagolású tápszer, tehát nem neked kell találgatni mikor mennyit. Csak ismerned kell a szempontokat ami alapján választani kell. A legtöbb tápon pontosan rajta van, milyen időközönként kell adagolni, csak a nagyon gagyi típusokon nem szerepel semmilyen adat.

2012. márc. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A "csak egy legenda" kifejezéssel vitatkoznék! Amikor én elkezdtem tápozni a növényeimet napi adagolásban (hozzá teszem nem túl jó technikai háttérrel, kevés világítás, alacsony szűrőteljesítmény), kb két hét alatt algatenyészetté vált az aki! Szerintem nincs olyan alga faj, ami ne tanyázott volna le nálam! :) Egyébként működött, mert a növényeim is nőttek mint a gomba! :) Keserves egy hónapos algaölő adagolással, és napi vízcserékkel tudtam csak megoldani a helyzetet!

Én részemről a napi tápozásra szavazok, de a lényeg, hogy tisztában légy a technikáddal, ehhez válassz növényeket, majd ezek tudatában alakítsd ki a tápozást!

Üdv!

2012. márc. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!