Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 25 literes aksiba nagyon...

Egy 25 literes aksiba nagyon sok egy 700l/h külsőszűrő?

Figyelt kérdés
Egy high-tech növényes aksiról lenne szó és hallottam hogy ezeket nagyon túl kell szűrni ,de ennyi nem lesz sok ?
2012. márc. 3. 00:30
 1/4 anonim ***** válasza:

45 literesbe tettem egyszer 600 l/ órás Atman külsőt.

1 zsák ilyen talaj volt benne.

[link]

Erős sodrás volt a sodrás benne, de még a HM nem repült ki.


Amit te kitaláltál abból szerintem már kirepülnének a növények.


A talaj se mindegy, pl 3 liter JBL manado-t raktam egy 20 literesbe és tettem bele egy 450 l/órás belső szűrőt, na azt a kis könnyű talajt egyből elfújta és tornádót csinált, ezért utána egy 250 l/ órás kis szűrőt tudtam csak használni benne, annak meg nem volt valami nagy sodrása. Szeritem a manado ezért nem olyan jó talaj. Könnyen elfűjódik és repked szanaszét a vízben.

2012. márc. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szerintem ha meg van pakolva szűrőanyaggal, van benne szivacs és perlonvatta, a szívó ágra pedig teszel egy szivacsszűrőt és még vagy 1 méter magasra emelnie kell a vizet akkor simán visszaeshet 400l/h- ra ami már nem annyira sok. de attól is függ hogy milyen a talaj hogy fel bírja-e kapni a sodrás

és még az hogy pontosan milyen szűrőről is van szó mert a gyártók néha többet írnak és ha nem egy eheim mondjuk akkor lehet hogy csak üres tartájjal emelési magasság nélkül 700l/h.

2012. márc. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tetra-tec ex700-as és bazalt van alul
2012. márc. 3. 11:06
 4/4 YourDestiny ***** válasza:
Nekem pont egy ilyen Tetra szűrőm van. Tele van nyomva Siporax-al (igaz, perlonvattát nem használok), de a 700 l/órához képest igencsak jó a teljesítménye. Kb. egy 140-150 literes akváriumot szűr (mivel rengeteg benne a kő, nagyjából 80-90 liter víz lehet benne). Azt kell mondjam, tisztességesen pörgeti a vizet. 25 literbe nagyon sok lesz, szerintem még a 600-as is.
2012. márc. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!