Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Seachem Purigen - Kémiai...

Seachem Purigen - Kémiai szűrőanyag hálóban véleményetek? Több helyen is csodaszerként írnak róla

Figyelt kérdés

van ennek valami hátrányos oldala is vagy tényleg egy hasznos és plusz dolog amire érdemes beruházni


link:

[link]


2012. febr. 13. 08:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát, csodaszernek nem nevezném, de biztosan használható. Hátrányos oldala szerintem nincs, viszont azt, hogy mennyire hatékony, nem tudom megmondani. Én a természetesebb megoldások híve vagyok (okos telepítés, nagy szűrőfelület, gondosan ütemezett vízcserék), de indokolt esetben simán kipróbálnám. Tenyészetekben, kereskedésekben például hasznos tud lenni az ilyesmi, de ha van rá felesleges pénzed, otthon is kipróbálhatod.
2012. febr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mekkora parasztvakítás!

Még azt mondja: macroporózus (érted, c-vel írja, de hosszú óval:)) szintetikus polimer!

Még jó hogy nem természetes polimer. Mert azt jó sokat kéne keresgélni erdőn-mezőn :)


Annyit biztos ér, mint egy kék szivacs, mert ugyanúgy szabályozza az ammóniát nitritet nitrátot.


Ettől eltekintve viszont nem hiszem, hogy lenne hátránya (elsősorban az árra gondolok) mert ha tényleg nagy felületű szűrőanyag, ráadásul lehet benne valami nitrát megkötő anyag is, ami regenerálható, a konkurens termékekkel összehasonlítva (siporax szat gyanta) ez sem drágább.

2012. febr. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gőzöm sincs mi ez, de amire azt írják, hogy a vizet kristálytisztává varázsolja, az már nekem gyanús.

E nélkül is tiszta a víz, hagyjuk már.

2012. febr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Cerberosz ***** válasza:
Nem kristálytiszta vized, max. 50-70% vizcsere után lenne na ettől még annál is tisztább lesz. Nálam sok mangrove van ami nagyon színez este beraktam reggelre felkeltem nem akartam elhinni.... semmi színe nem volt a víznek. A növénytápot nem veszi ki(nem úgy mint a szat), a legtöbb növényes akiban benne van, gyógyszeres kezelésnél viszont ki kell venni. Érdemes rá beruházni! Reagáltatható tehát évekig jó lesz.
2013. jan. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!