Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a csövek jók lennének...

Ezek a csövek jók lennének egy 112 literes növényes aksiba?

Figyelt kérdés

40 cm magas az aksi és 2 db [link]

lenne benne Co2 nélkül csak tápozva lennének de csak közepes igényű növényel lennének benne .


2012. febr. 12. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
alacsony fényigényű növényekhez elég lesz (pl anubias)!
2012. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

nekem ugyan ilyen az aksim, 1 grolux 1 daylight,és egész jól el vannak a növények(közepes igényűek is).


Sztem ne vegyél kettő groluxot,mert nagyon lilás lesz minden, és úgy lehet h nem fog tetszeni.

2012. febr. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oksa köszi a tanácsot am nekem pont 2db daylight van azt akarom le cserélni szal akk csak az egyiket cserélem le :)
2012. febr. 12. 14:29
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem!

Ez a cső akkor jó növényesbe, ha van kb 0,7-1 W/l fényerőd, és van mellette 2 napfényes cső. Ettől csak algatengered lesz, meg élvezhetetlen gusztustalan lila fényed, semmi más.


Én ezt javaslom:

[link] és

[link]

2012. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én az előző hozzászólóval ellentétben nem az általa javasolt csöveket tenném be másodikként a jelenlegi daylight-od mellé! második csőként a daylight mellé igenis megfelelő a grolux, vagy bármely lilás, színkiemelő cső! Kevesen tudják, de a színkiemelésre használt lilás cső a növényeknek is jót tesz és ha már párban vagy egy daylight-al vagy egy sunlight csővel akkor nem zavaróan lilás a fény és algának nyoma sincs!! minden esetben a színkiemelő csövet kell előre tenni, hátra a semlegest (fehér daylight) vagy a sárgást (sunlight). Én személy szerint a sárgást nem bírom, nagyon teaszínű lesz tőle a hatás. Két fénycső esetén vagy 2 day vagy 1day+1színkiemelő (lilás) néz ki jól számomra!
2012. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


A második kommentet később olvastam. Ha már van daylight, természetesen nem kell helyette másik daylight, elég az egyiket kicserélni növényesre.


A növényes cső NEM!!! színkiemelő! Színkiemelő az élő eleség, stresszmentes egészséges tartási körülmények! Az, kiemeli a színt. Egy növényes cső, csak megfesti az akvárium színét, és pontosan, hogy ezt kell elnyomni egy semleges napfényes csővel.

Éppen ezért kell mindig hátra (hátrébb) tenni a növényes csövet (linkelt grolux vagy flora glo) és előre a napfényeset.


Az akváriumban lévő VALÓS! színeket (én ezt hívom színkiemelésnek) pedig úgy láthatunk jobb eséllyel, ha a napfényes cső valóba tudja semlegesíteni a növényes színét, valamint jobb, ha 5 sávos, de minimum 3. Előbbinek 90 % fölötti CRI-je (színvisszaadási index) van, utóbbinak 80% fölötti.

(a növényes "színkiemelőnek" meg nem is jegyzik ezt az értéket, annyira rossz, de ott nem is ez a lényeg)


Az általam linkelt Osram 965 egy kiváló 5 sávos napfényes cső.

A gro luxot pedig most is túl erős növényesnek tartom 0,32 W/l fényerőhöz. Ebben az esetben 3 fénycső kombinációval lehetne jól használni. 2-vel is működhet, de ettől még erősen túlzó, és igen komoly a nagymértékű algásodásnak a kockázata!

Mindenesetre az általam linkelt növényes cső sokkal reálisabb 0,3 W/l-hez, és közepes fényigényű növényekhez.

2012. febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen amit a 14:33-mas mondott, vagy ha egy boltban akarsz mindent venni, akkor legyen

az amit te linkeltél abból 1db és plusz mellé egy daylight.

2012. febr. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
És akk a Sylvani + daylight vagy Hagen + daylight ? melyiknek mi az előnye,hátránya ?
2012. febr. 12. 17:36
 9/9 anonim ***** válasza:

A spektrum összetételükben van különbség. A grolux jobban használható gyorsan növő fényigényes növényeknél. Mivel te azt írtad, közepes fényigényű növényeid vannak, és 2×18W-tal ki sem tudnál szolgálni nagyobb fényigényűeket, ezért szerintem a flora glo optimálisabb lenne. Végül is az is jó fényigényes növényekhez is, de inkább az árnyéktűrőbbekhez igazították a spektrumát.


A fénynek, a tápanyagoknak, a co2-nek egymással, és a növények igényeivel is összhangban kell lenni.

Ezért a hátránya mindkettőnek az, hogy ha nem jó helyen használjuk őket (tehát a többi tényező nincs összhangban a fény minőségével, mennyiségével)

akkor akár sok van valamiből, akár kevés, sokkal nagyobb a kockázata annak, hogy túlzottan bealgásodik az akvárium.


Tehát a körülmények miatt: "Co2 nélkül csak tápozva lennének de csak közepes igényű növények lennének benne"

mondom inkább, hogy Hagen+daylight.

2012. febr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!