Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mien lett? Még nincs kész....

Mien lett? Még nincs kész. Lesznek módosítások

Figyelt kérdés

15 Neon,1 vörös Betta,3 Pink dánió,2 fátyolos anci,egy nagy 10 cm es anci,csigák,növények,mopani fa,műgyanta fatörzs,112 L 1x18w 6500K 1x20w 10000K

?


2012. jan. 19. 09:38
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
vagy még ugye van az a megoldás hogy ami látszik talaj azt jávai mohával borítom be..csak a tisztán tartásától félek,meg ugye azt nyirni is kell
2012. jan. 19. 11:03
 22/28 anonim ***** válasza:
Le ne cseréld az aljzatot! Neked kell, hogy tetsszen, nem nekünk. Már be van rendezve, a halaknak sem lenne jó költözni, ennyi miatt ne kezdd elölről az egészet.
2012. jan. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Salx Narval ***** válasza:
Idővel majd benövi az alga a fehér köveket, akkor természetesebb lesz, szerintem sem érdemes kicserélni a talajt. Nekem tetszik, pár hónap múlva ha öregszik egy kicsit és beindulnak a növények, igazán tetszetős lesz.Gratula.
2012. jan. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Én nem értek ehez, de szerintem nagyon durván jól néz ki, és az a fatörzs iszonyu jó!!!!!! :D sztem nincs baj a kavicsokkal :D ha hal lennék én szivesen élnék az akváriumodban :D amugy azt olvastam hogy a növényeknek nem jó ez az aljzat, de nincs alatta homok, vagy valami? mert nekem régen volt akváriumom és a kavicsok alatt volt homok és a növényeim ugy elszaporodtak hogy már nem tudtam kinek adogatni :)
2012. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát :)
2012. jan. 19. 12:51
 26/28 anonim ***** válasza:

Szerintem az összképet nézve szép lett az akváriumod, bár a talaj tényleg nem túl megfelelő. Nem azért, mert nem néz ki jól vagy elrontja az összképet, hanem azért, mert a halak és a növények szempontjából is vannak hátrányai.

Nem tudom pontosan, hogy hol, de olvastam egy "Hogyan készítsünk halaink számára stresszmentes akváriumot?" című írást, amiben az volt, hogy a túl világos és fényt visszaverő felületű talaj egyértelmű stresszforrás lehet és ez a halakra jelentős hatással van hosszútávon.

A halak és a növények szempontjából is jobb lenne mondjuk a JBL Manado nevű talaja vagy ha nem vöröses színűt gondoltál, akkor egy olcsóbb és egy drágább lehetőséged maradt. Az olcsóbb a megfelelő szemcseméretű bazaltzúzalék, amit én személyszerint nem használnék, mert hosszútávon jobb a drágább megoldás, az ADA Aqua Soil termékek valamelyike. Ezek a talajok mind a halak, mind a növények szempontból megfelelő választás, mert a halaknak stresszmentes akváriumot biztosítasz, a növényeknek pedig olyan talajt, ami nem is folytja el a gyökereiket, viszont nem is engedi a halak által elúszkálni őket, emellett pedig a JBL és ADA talajok megkötik a halak számára káros anyagokat.


Azt még hozzátenném, hogy van hozzá érzéked ;)

2012. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
hát a talaj nekem sem tetszik
2012. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom az előttem szólókat!

Nekem is bejön. Jó az összkép, jók az arányok, és szerintem is kell a hatalmas fatörzs.

Kivétel az aljzat! Egy sötét talán jobban mutatna, de valóban Neked kell hogy tetszen, és a halak miatt meg ne aggódj! Nekem ugyan nincs, de a cimborámnak rikító fehér aljzata van, és több évesek a halai. Szerintem akkor nem igazán stresszelnek! Bár tőlük kellene megkérdezni! :)

2012. jan. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!