Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vizi moha tartása nehéz?

Akva apor kérdése:

Vizi moha tartása nehéz?

Figyelt kérdés

szeretnék vizi mohát(vagy mi a neve?)és nem tudom miket igényel hova tehetem,mire stb.

Valaki leírná mindent? (vagy linket adjon)


2012. jan. 1. 23:19
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a tárgyakra való telepítés hogy van?
2012. jan. 1. 23:29
 2/7 anonim ***** válasza:

A leggyakoribb a jávai moha:

[link]

Nem nehéz a tartása, bármire rákötözheted damillal, később rákapaszkodik. Arra kell figyelni, hogyha mondjuk ágra kötöd, akkor az aljára ne nagyon kerüljön, mert ott nem éri fény. Egy kevés tápozás nem árt neki.

A gömbmoha hasonló, azt még kötözni sem kell, csak bedobálod.

A májmoha viszont kifejezetten igényes, azt már csak nagyobb fény alatt tarthatod.

2012. jan. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ok köszi szépen!
2012. jan. 2. 00:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Én szeretem a mohákat, mindegyiket, de a weeping moha a kedvencem. Nagyon szép és gyorsan nő. Sok fény kell neki. Damillal rákötöztem egy vasfára, majd fogtam egy botot, keresztbe rátettem az akváriumra, és a vasfát 1-2 szál damillal fellógattam rá, hogy olyan 20centire legyen a lámpától a moha. Így kap elég fényt és úgy néz ki, mint egy lebegő sziget. A garnélák pedig felmennek rá és ott tanyáznak.
2012. jan. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ok 1 kérdés a garnéla mehet halakhoz?
2012. jan. 2. 21:33
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan halak mellé mehetnek garnélák, amiknek nem fér bele a szájukba, de nem bizti, hogy szaporodni is fognak, mert még a kis halak közül is sokan megeszik a bébi garnélákat.


Neonhalak mellett nekem szaporodott a Red Cherry garnéla régen, de nem voltak túl nagyok a neonok.


Most már nincs neonom, de vannak ilyenek, néhány féle:

[link]

Ezeknek kicsi a szájuk, nem eszik meg a bébi garnélákat sem. Bár az Endler guppi elég bunkó, azt csinálja, ha eteted a garnélákat, odasunnyog, és elveszi a kaját a garnélától.


Ha nagyobb halaid vannak, akkor nagyobb garnélákat érdemes tartani mellettük, pl amano-, legyező-, pinokkió garnélát, vagy esetleg narancs törperákot.

[link]

2012. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

ok köszi

csak kiváncsiságból kérdeztem a rákokat.

2012. jan. 3. 21:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!