Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 10 vagy a kb.40 literes...

10 vagy a kb.40 literes akváriumba tegyem a halakat?

Figyelt kérdés

1 betta, és 7 neonhalam van.Most szeretném berendezni az akváriumot. Kavics, 2 növény, 1 fatörzs és szűrő van.

És a szűrőnek a vizben vagy a víz fölött kell lennie? A csőnek gondolom az akvárium alján és a másik kivezetőnek is a vízben?


2009. máj. 21. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a 40 literesre szavazok. Nekem 1 bettám van 20 literes akváriumban, tehát ha még akarsz 7 neonhalat berakni és azt akarod hogy legyen elég helyünk és ne legyenek balhék, akkor 40 literesbe rakd őket. Hogy őszinte legyek, én még azt sem tudom elképzelni, hogy a 20 literesbe betegyek más halat a bettám mellé, nemhogy még egy 10 literesbe.
2009. máj. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A betta most egy 5 literes gömb akváriumban van, a 7 neon egy 10 literesben, amiben van szűrő is. De van egy 40 literes,igaz abban most a dzsungáriai hörcsim van, de én is úgy gondoltam az lenne jó a halaknak.Te hogyan csinálnád?
2009. máj. 21. 13:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy ahogy írtam, a 40 literesbe raknám őket:) A betta talán bánthatja a neonhalakat, de ha elég nagy térben van velük akkor talán nem lesz probléma. Mindenesetre mindehol jobb helye lesz mint egy gömbakváriumban, szerencsére már sok helyen be is tiltották a gömbakváriumot, formája miatt nem alkalmas a halaknak, állatkínzás (nem én találtam ki).

Szóval szerintem a 40 literes lenne a jó, arra figyelj hogy előbb a neonhalakat rakd be, majd a bettát. Így a betta nem érzi azt hogy az ő területére tolakodtak be, ő lesz majd a "betolakodó".

2009. máj. 21. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, betartom a tanácsodat. De nem tudom a szűrőt hogyan helyes használni, egyfolytában legyen bekapcsolva, vagy szünetekkel és mind a két cső legyen a víz alatt?
2009. máj. 21. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Örülök:)

Sajnos erre nem tudom a választ, az én 20 literesemben nincs szűrő, hanem hetente cserélem benne a vizet. De hátha valaki tudja.

2009. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor kiveszed a halakat vagy nem engeded le teljesen a vizet?
2009. máj. 21. 15:18
 7/10 anonim ***** válasza:
Csak egy bettám van benne, és őt addig kiveszem, átteszem egy régebbi fagyisdobozba (magas a fala), átmosom a köveket, a díszt, növényeket kicsit leöblítem, elmosom az akváriumot is. Utána dolgok vissza, víz, AquaSafe, és 10 perc múlva halacska is vissza:)
2009. máj. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A szűrőnek folyamatosan mennie kell. Milyen szűrőd van? (szivacs, emelős szivacs, motoros belső)

A tisztítás nem sterilitást jelent. Normális szűrés mellett heti 30%-os vízcsere és élnek, mint ha a vízben.

A gömbakváriumot jövőre nálunk is be fogják tiltani. (Hogy ez a gyakorlatban mit fog jelenteni...)

2009. máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Jajj de jó, ennek nagyon örülök! (mármint a gömbakvárium betiltásának). Bár sajnos biztos lesz olyan bolt ahol továbbra is árulni fogják:(
2009. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs milyen szűrő, kaptam a halakkal, ATMAN AT-F300, 2.5 W-os. A kivezető cső kétágú, az egyiken müanyag cső van, gondolom az akvárium aljába kell tenni, a másik vége nem tudom, a vizbe, vagy a víz fölé kell tenni.
2009. máj. 21. 20:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!