Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bugyborékos az akvárium, mit...

Bugyborékos az akvárium, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Ma megvettük a növényeket beleraktuk meg minden LASSAN és ÓVATOSAN felöntöttük vízzel, és egy idő után az akvárium oldala buborékos volt és látszott a dísznövények levelein, meg minden! Azt letöröltük egy konyhai kis lapáttal, majd később megint bubis lett! bekapcsoltuk a vízforgatót, az elején segített egy kicsit de ugyan az lett a vége! Mit lehet tenni? Nyomassuk a vízforgatót egy darabig és majd lejön, vagy melegítsünk egy kicsit a vizén? S.O.S
2011. dec. 27. 20:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

8. vagyok.

Igen, azért írtam le hogy hogy kell csinálni, mert túl sok dilettáns szokott olyan tanácsokat osztogatni, hogy 1-2 nap.

2011. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Platypus ***** válasza:
73%

Ha friss vízzel töltenek fel egy akváriumot, az buborékos lesz. A vízvezetékcsövekben nagy nyomás alatt egy csomó gáz beoldódik a vízbe, amik kikerülve a csőből kiválnak. Elvileg ez a hal testében is megtörténhet, ezért a csapvizet pihentetni kéne egy fél órát felhasználás előtt.


Az akváriumnak legalább 2 hétig kell üresen mennie a halak előtt. Szigorúan éjjel-nappal bekapcsolt szűrővel. A halak ürülékéből ammónia, majd nitrit kerül a vízbe, amit baktériumok takarítanak el. A nitritet eltávolító bacik nagyon lassan szaporodnak, időt kell hagyni nekik, különben nem lesznek elegen, hogy ellássák a feladatot. A nitritmérgezés nem szép dolog, a halak vére barnává válik és megfulladnak oxigéndús vízben. Ha csak enyhe a mérgezés, akkor meg úszórothadásnak, fekélynek meg hasonlóknak teszi ki őket, mert rontja a szövetek oxigénellátását.

2011. dec. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

Úgy van! 1-2 nap. A hőmérséklet meg beállítódik a szobahőre, azzal ne foglalkozz.

Akkor kell fűteni hűvösebb van 20 foknál vagy ha valamilyen különleges trópusi halad van amely igényli a meleg vizet. Ívatáshoz is melegebb víz kell.

2011. dec. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A kérdező kommentje:

Biztos 2-3 HÉT kell neki?


Igen biztos, különben rosszul járhatsz.

2011. dec. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 hihihh ***** válasza:
0%
Nagyon szép és jó ez itt mind amit mondtok,de attól függ...... A boltokban lehet olyan gyorsítót vanni ami helyett nem kell olyan sokat várni....Az majd beállítja 3-4 nap alatt az egészet. Utána már betelepíthetsz halakat, de vigyázz!!! Eleinte csak olyan halakat tegyél bele amiket nem sajnálsz annyira, hogy nehogy meghaljanak azok amiket szeretsz!!!Pl.: Lehet neonhalat 6-8 db jó és 1 hétig így legyen addig nem szabad mást ha túléli legqalább 1-2 akkor betelepítheted a többit!!!! Ui.: bocsi hogy ennyit írtam...
2011. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Salx Narval ***** válasza:
Tény, hogy árulnak jó borsos áron, baktériumkultúrát és ha hinni lehet a mesének, akkor másnap telepíthető, pár órásat is olvastam már.Én még sohasem használtam, mert sajnáltam rá a pénzt, de főleg azért, mert eleve kételkedek az egészben. Nehéz elhinnem, hogy egy zárt dobozban hónapokig, évekig, elvannak, majd robbanásszerűen ellepik az akváriumot.Természetesen ettől még igaz is lehet, de én a jól bevált kivárásra voksolnék és a megtakarított pénzt hasznosabb dologra költeném.
2011. dec. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 hihihh ***** válasza:
Nálam bejött :DDD És a halaim nagyon jól érzik magukat
2011. dec. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
még véletlenül se legyen az a cél hogy 6-8 halból 1-2 életben maradjon ha 1-2 marad életben akkor még véletlenül se telepíts újakat inkább vegyél víztestet és teszteld le a vizedet de az a legbiztosabb ha vársz 2 hetet és akkor már nem lesz baj.
2011. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!