Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálsz a halakkal...

Mit csinálsz a halakkal amikor pucolod az akváriumot? Benne hagyod őket?

Figyelt kérdés
Nem csak a halakkal,hanem a csigákkal,rákokkal is?
2011. dec. 10. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell semmit csinálni velük, hiszen csak heti 30% vízcsere kell, ahhoz meg egy leszívócső kell meg néhány vödör. Teljes takarítást nem kell soha csinálni, csak ha átrendezés van pl. de erre évekig se kerül sor sokszor normális esetben.
2011. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

én ki szoktam tenni őket egy tálba, mert általában mikor kitakarítom, majdnem teljes vízcserét is csinálok :)

(köveket átmosom, átrendezem, ilyenek :) )

2011. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk az akvárium tisztítása halászléfőzéssel párosul.
2011. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Steve Vegas válasza:
0%
Tedd őket külön, szívd le teljesen a vizet, pakolj ki az akváriumból, moss el mindent alaposan (figyelem vegyszert ne nagyon használj!!!) majd rendzed vissza, töltsd fel vízzel, tegyél bele antiklórt, várj egy picit, amíg elkeveredik, és teheted bele a halakat. Ja, és az antiklóron fel van tüntetve a mennyiség literre meghatározva.
2011. dec. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Úr isten! Még élnek a halaitok? Heti 30%-os vízcsere, aljzatporszívózás, esetleg a szűrőszivacs kinyomkodása a LESZÍVOTT vízzel, algakapatás, és ennyi! A halak meg végig benne maradnak!!!
2011. dec. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért csak óvatosan ha nem veszed ki.Én se szoktam de múltkor nem figyeltem a cső végét, ami az akváriumban volt , csak a másik végét és véletlen beszívott egy halat,de szerencsére nem lett baja,azért megijedtem :)
2011. dec. 10. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
72%
Hát igen, sajnos ez a két véglet, gyakori eset. Vagy egyáltalán nem takarítanak egyesek, vagy minden alkalommal kipakolják az egész akváriumot, gyakran még kombinálják is, az-az fél évig semmi takarítás, majd teljes átrendezés.Hirtelen nem tudnám megmondani, melyik rosszabb.Minden esetre ez így minden, csak nem akvarisztika.Gyerekek ez nem fürdőkád, hogy kihúzom a dugót,kiveszem a gumikacsát, kisikálom, feltöltöm és mehet vissza minden.Vegyetek már annyi fáradságot, hogy elolvassátok a napi, heti és havi teendőket, ha már állatokat tartotok.
2011. dec. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bocs kedves kérdező, de én is felhúztam magam még válaszolni is elfelejtettem. Természetesen nem szabad kivenni az az állatokat takarításkor, ha ügyes vagy gyakorlatilag észre sem vesznek az egészből semmit, csak a pozitívumokat.1-2 hetente 20-30%-os vízcsere ajánlott, azonos hőfokú klórtalanított vagy pihentetett vízzel.A talajporszívózást is ilyenkor kell elvégezni.A szűrőt lesikálhatod de a szűrőanyagot mindig a leszívott vízben mosd el. Bőven elég párszor kinyomkodni a szivacsot és mehet vissza.Ha algás az üveg, azt bármikor lepucolhatod, minél gyakrabban letörlöd annál kevésbé okoz zavarosodást, mert a szűrő hamar megszűri.Ha óvatos vagy, használhatsz mágneses algakaparót is, csak vigyázni kell nehogy homokszem kerüljön alá mert megkarcolhatja az üveget.Ha kemény a víz amit használsz és vízkőcsík keletkezik azt ecetes szivaccsal könnyen letörölheted, ha nem vársz vele hónapokig, hanem hetente megcsinálod.Pár csepp ecet nem okoz semmi problémát, ha véletlenül az akváriumba kerül.Érdemes a vizet felforralni ez kissé lágyabbá teszi és kevésbe vízkövesedik.Vannak más vízlágyító eljárások is, de ebbe most nem mennék bele.Üdv mindenkinek.
2011. dec. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:

Az akváriumpucolás az akvárium teljes szétszedését jelenti, amit néhány ÉVENTE kell elvégezni, ha már térdig ér a kosz. Ilyenkor ki kell szedni mindent, állatokat és növényeket egy vödörbe, a talajt ki kell mosni vagy cserélni, a szűrőt pedig minél kevésbé szabad abajgatni, és az eredeti víz minél nagyobb részét érdemes megmenteni.


Az akvárium karbantartása már más tészta. Ezt kb. hetente kell végezni, az akvárium méretétől függően. Ilyenkor tilos kivenni az állatokat és szétbarmolni mindent. Két verzió van, az egyik hogy egy pohárral lemered a vizet, a másik, hogy az aljzatporszívóval leszívod az aljáról. Ha jól csinálod, akkor az állatok egyik esetben sem törődnek nagyon a dologgal, nekem a kezemen szoktak legelni a rákok és a harcsák közben. Amikor kint van a víz, egy ecetes vattadarabbal végigmegyek a vízfelszín vonalában, akkor is, ha még nem látszik a vízkő. A cserevízre is két verzió van. Az egyik, hogy pihenteted egy éjszakát. Utána egy bögrényit érdemes megmikrózni belőle, és elkeverni az egésszel, hogy ne legyen sokkal hidegebb az akváriumnál. A másik verzió, hogy az ember friss, meleg vizet enged a csapból, hagyja állni negyed órát a vödörben(hogy még itt távozzanak az oldott gázok, ne a halakban), vízelőkészítőt kell önteni hozzá és mehet vissza az akváriumba. Ezután még ablakmosóval át szoktam törölni az akvárium külső oldalát, hogy szép legyen.

2011. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!