Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Nitrit mérgezésük van a...

SOS! Nitrit mérgezésük van a halaimnak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Lassan telepítettem be őket, mégis most, hogy meraktam az utolsó garnélákat egy pár órán belül kivörösödött a gyöngy dániók kopoltyúja kivörösödött. Rögtön csináltam tesztet és a nitrit sok. Mit tegyek? Most cserélem a vizet, amennyit tudok, mert csak fél vödörrel volt, de a másik jól működő akváriumomból is tudok leszvni egy keveset...


Más ötlet mit tehetnék? Meddig bírják?


54 literes aksi, 300 l/h-ás belső szűrő... 13 gyöngy dánió 4 amano garnéla.


2011. nov. 29. 23:43
 1/9 anonim ***** válasza:
A vízcsere segíteni fog. Készíts be holnapra is, illetve a másik akváriumból is jó, ha meg tudod oldani. Esetleg a régi beállt szűrőt is átteheted hozzájuk.
2011. nov. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
összenyomkodtam a régi beállt szivacsot és az "újat"... meg a másik akváriumból is viszek át vizet... ezek után mikor lesz mérhető az eredmény?
2011. nov. 29. 23:52
 3/9 A kérdező kommentje:
illeetve... biztos, hogy nitrit mérgezés az ok? mert véletlenül a szűrő kicsit lejebb volt és nem fodrozta rendesen a vizet kb. 2 napja... mert úgy tudom, hogy az oxigén hiány is okozhat vörös kopoltyút...
2011. nov. 29. 23:58
 4/9 A kérdező kommentje:
az igaz, hogy ha rakok be egy kevés sót, akkor több esélyük van túlélni?
2011. nov. 30. 00:03
 5/9 anonim ***** válasza:

Nitrit (NO2)


Nitrit kevésbé mérgezö mint az Ammoniak, de 1 mg/liter elegendö ahhoz, hogy a halainkat a hal égbe küldje. (A mérgezöképessége a nitritnek csökkenö pH -értékkel és Chlorid -tartalommal, növekszik.) Ha a halak nehéz légzéssel levegö után kapkodnak, kedvetlenek és idönként magyarázat és ok nélkül a medencében ide-oda lövik magukat, akkor a legnagyobb valószinüség szerint egy nitrit -mérgezés lépett fel, és a nitrit értéket tesztenolni kell. A legtöbb új akvarista és ugyancsak egy-két öreg róka, elvesziti a halait, és a kedvét a hobby-hoz, a nitrit -mérgezések miatt! Elengedhetetlen egy akvárium új beinditásakor vagy gyógyszeres kezelések után a nitrit-értéket kontrolálni. A nitrosomas és nitrobacterium -ok különbözö szaporodási sebessége miatt kényszer szerüen elöáll egy nitrit-csúcs úgy (kb.) 10-14 nap után. E miatt az újonnan beállitott akváriumba, elösször csakis ez után lehet a halakat betelepiteni. Segitséget a magas nitrit-étékeknél adhat egy azonnali részleges vizcsere, egyidejü alkalmazása baktériumokat tartalmazó termékekkel (pl. Tetra Bactozym, Söll Baktinetten, amtra-clean, Bacto zac, Sera-nitrivec; stb).

2011. nov. 30. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez most olyan mint egy macska, akinek mindennap kell egy tál friss vizet adni. Ha gyenge a szűrésed, kicsi az akvárium és sok az állatka benne, nyilván könnyebben beposhad a víz, ezért sűrűbb vízcsere kell.
2011. nov. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

még csak szombat óta vannak benne halak... az ammónia ahogy látom a teszten nulla... tegnap este óta a nitrit is lejjebb ment, rákapcsoltam még egy -már bejáratott- szűrőt.

A kérdésem már csak annyi, hogy a halacskáknak mennyi esélyük van? :E

2011. nov. 30. 08:06
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ha még élnek, akkor már megmaradhatnak.

Szerintem az oxigénhiány kizárható, akkor pipáltak volna, és amúgy is túl friss a víz hozzá. Mostmár csak annyi a dolgod, hogy csináld rendszeresen a vízcseréket.

2011. nov. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Platypus ***** válasza:
A már meglévő nitritmérgezésen nem segít a só. A sóban található kloridionok segítenek megakadályozni, hogy a nitrit bejusson a szervezetbe, de ha már bent van, akkor a sózás halottnak a csók. A legjobb amit tehetsz, hogy csinálsz pár nagyobb vízcserét és erősen levegőztetsz.
2011. nov. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!