Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halat tudnék venni egy...

Milyen halat tudnék venni egy 20 literes akváriumba egy hím betta mellé?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék ami csakúgy mint a betta, labirintkopoltyús, mert nem szeretnék levegőztetőt berakni. Ja és békát, rákot, csigát, vagy algaevőt sem szeretnék:) Köszi!
2009. máj. 13. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Rakhatsz bele gurámi falytákat( Pl. aranygurámi, kékgurámi, gyöngygurámi), paradicsomhalat, nőstény bettát! Ezek is labirintkopoltyúsak. Ha nőstény bettát veszel ügyelj arra, hogy legyen búvóhelye. Nekem mindegyik van a hím betta mellett és nagyon jól elvannak! A paradicsomhal hímje nagyon szépen kitud színesedni!
2009. máj. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdező,te lány vagy amugy?Én amugy a gurámit nem merném berakni az aksiba,hisz a tapogatóit lehet h bántaná a betta.A paradicsom hal tényleg szép.És szűrőt szerintem még is csak át kéne gondolnod,mert egy ilyen kis akváriumban is beposhad a víz,és az se tesz jót,nem feltétlen az oldott oxigén miatt.
2009. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen lány vagyok, miért?

Igazából nem vagyok biztos benne hogy a bettám örülne egy társnak. Elég agresszív, sokszor "kopoltyúzik" ha csak odamegyek, szóval nem tudom. Utánanéztem a paradicsomhalnak, tényleg nagyon szép, de azt írják legalább 100 literes aksi kell nekik, és 10 centire vagy nagyobbra megnőnek. Hát az enyám csak 20 literes. Azt hiszem inkább marad egyedül, amúgy sem társas lény a betta.

Szűrő szerintem nem kell, hetenete cserélem a vizet. Volt már bettám 10 literes aksiban, ő is tök jól elvolt a heti vízcserékkel szűrő nélkül.

2009. máj. 13. 18:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Azért gondoltam hogy lány vagy mert az algaevő nem tul szép,A rák hasonlit kicsit egy pokra,A béka is rondácska és a csiga sem olyan gyönyörü,De ez egy fiut nem érdeelne,de te meg itt harcolsz ellene:).Amugy jo döntés hogy nem raksz másikart be mellé szerintem.A heti vizcsere akkor kell:)!
2009. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocs,de paradicsomhalat semmiképp ne rakj a betta mellé mert agyon fogja azt verni.Főleg ha megtermett hím ...


Szerintem ne rakjál semmit mellé, jól érzi az magát egyedül is. Vagy esetleg egy nöstényt, de ha negyon veri és nem párzanak vedd inkább ki.

2009. máj. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem veszek más halat mellé. Paradicsomhalat meg főleg nem rakok 20 literes akisba, mikor 100 literes kell neki minimum. Nem vagyok állatkínzó:)
2009. máj. 15. 07:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!