Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ismét barna foltok. Mitől?

Ismét barna foltok. Mitől?

Figyelt kérdés
Egyre rosszabb a helyzet, hiába vettem algaevőt, elpusztult szegény, nem ette ezt a barna micsodát :( Az a tippem, hogy esetleg a kaja, amit a többi hal nem eszik meg, az ugye lesüllyed az aksi aljára. Nem lehet, hogy ez okozza ezt a barna micsodát? Az üveg falán, a köveken, az apró kavicsokon, mindenhol ott van már :( Aggódóm, mert ezt biztos nem szeretik a halaim :(
2009. máj. 13. 11:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
szia! sejtelmem szerint volt már egy előző kérdés a 'barna micsodáról' amit én nem láttam így nem tudom. de a kajával kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy mindig csak annyit adj amit meg is esznek a halaid. inkább kevesebbet, de többet sose!
2009. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

igen, ez volt az előzményem:

Barna foltok jelentek meg az akváriumomban, főleg az alján, a kavicsokon, de előfordul az oldalán is egy kicsi. Nincs élő növényem az aksiban, csak 2 db műnövény. Mitől lehetnek ezek a barna foltok? Kb. 2 hete tisztítottam ki teljesen az egészet, van benne szűrő is. 3 halam van benne, 2 pontylazac, és egy betta.


az a baj, hogy nehéz pl a lazacoknak annyit adni, mert az ilyen lemezes kaja, és nem darabos :(

2009. máj. 13. 12:07
 3/16 anonim ***** válasza:
Nem algára gondolsz? Ilyen volt az én akváriumomban is. Lemostam szivaccsal úgy, hogy benne volt a víz és a halak is. Utána részleges vízcserét csináltam, majd a szűrőt bekapcsoltam. Egyébként én egy tölcsért rakok egy vékony tömlőre, megszívom a másik felét és lerakom az akvárium aljára, és a vákum felszedi a szemetet, és a kajamaradékokat, amit egy mélyebben levő vödörbe engedek bele.
2009. máj. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ja , megint én vagyok.

A nagyobb köveket és díszdolgokat körömkefével kell lesikálni. Ez az alga akkor keletkezik, ha sötét van az akváriumban. Ha kap neon megvilágítást, akkor nálam nem volt, csak ha kikapcsoltam és hetekig nem kapcsoltam be.

2009. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Én estére kapcsolom be nekik a fényt, addig a természetes fénynél vannak.

Az a baj, hogy ha alga lett volna, meg kellet volna ennie az algaevőnek, nem? Esetleg próbálkozzak egy kis harcsával? Állítólag az mindent megeszik...

2009. máj. 13. 14:40
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem értem,éjszakára minek kapcsolod be a lámpát?Gondolod a természetes közegükben nincs éjszaka?Nekem 12órát ég a lámpa,nap közben(9-21-ig).Nekem ez bevált,csak elkövettem egy hibát.Az akváriumot az ablak mellé tettem most a szobaátrendezésem után,és bazi gyorsan bealgásogik,és én is a szivazs dörzsi részével törlöm le,és a tömlős megoldás is jo,de ha a tömlőta csapnál feltöltöd,akkor nem kell a szádhoz venni a csövet,és nincs meg a veszélye h aksivíz megy a szádba.Szerintem próbáld meg ezt h 12órát kapnak fényt.Ha nem jön be,ajánlom a törpe szívóharcsát,de nem eszik oylan sokat.És ha nem jön be semmi akkor algagátlót oldj del a vízbe,de elötte pucold ki az algát,ne rohadjon meg a vízben a szertől.
2009. máj. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Bocs, nem úgy értettem, hogy egész éjszaka ég nekik, hanem kb úgy este 8-tól 11-ig, éjfélig.

Köszi a tippeket, szerintem a harcsa lesz a legjobb megoldás, csak nehogy az is elpusztuljon :(

2009. máj. 13. 18:37
 8/16 anonim ***** válasza:
szerintem 8-20ig menjen akkor a lámpa,mert bőven elég 12 óra nekik.Éjszaka tök fölöslegesen meg a lámpa.Mior pihennek igy a halak?0-4ig?Az nem tul sok.Sztem 12orára álj át.
2009. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De sima asztali lámpa ám, nem neon!
2009. máj. 13. 19:19
 10/16 anonim ***** válasza:

A barna algának két oka szokott lenni.

1. Kevés fény

2. Nem él a víz. Tipikusan az újraindított akváriumokra jellemző.

Esetedben mindkét ok jelen van.

2009. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!