Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ismertek díszhaltáblázatot?

Ismertek díszhaltáblázatot?

Figyelt kérdés

Olyan táblázatot keresek, ahol az akváriumi díszhalak alapvető igényeik alapján (pH, keménység, hőmérséklet, élőhely, előfordulás, esetleg viselkedés) vannak táblázatba rendezve. Nagy segítség lenne, hogy saját vízparaméterekhez, akváriumhoz keressen valaki megfelelő fajt, anélkül, hogy végigbogarászná az összes fajleírást.

Ja, nem baj, ha nem magyar nyelvű (de azért ne nyenyec legyen)


2011. nov. 22. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
2011. nov. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó, jó, ezt én is ismerem, de olyat, ahol tényleg táblázat (pl: excel) van. Amit rendezni is lehet pl. élőhely, vagy éppen pH taromány szerint.
2011. nov. 22. 21:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztosan van ilyen, de sajnos nem ismerem. Mondjuk ha diszhal.info-n élőhelyre szűrsz, akkor az általában sokat segít.

A ph igazából annyira nem jelentős, mert lágyvizes halból nincs olyan sok, keményvizesek a sügérek, a legtöbbnek pedig jó a csapvíz.

Hőmérséklet általában élőhelyenként adott.

A habitusra pedig már a kép alapján is lehet tippelni :)


De ha megadod a paramétereket, ami alapján keresel, akkor lehet többet tudunk segíteni (mondjuk ha lágyvizes vagy, akkor egy lágyvizes hallistával vagy ilyesmivel).

2011. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, jól van, bocs, csak az első mondatot olvastam el.

Hát ilyet nem tudok.

De nem is gondolom, hogy föltétlenül így kéne összeválogatni.

A halak csoportjai közt nincs nagy eltérés, a legtöbbnek azonos igényeik vannak, és mindegyik bizonyos értékhatáron belül érzi jól magát. A linkelt oldalon is, a halak képei mögötti háttérre oda van rajzolva a földrész, ahonnan származik, és azokon belül nagyon sok egyezés van. (Dél-Amerika lágy víz, Afrika kemény... jó, persze tudom..)

De amúgy sem az ilyen vízparaméterek az elsődleges szempontok.

2011. nov. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
2011. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Olyanra gondoltam, mint az utolsó. Nyilván gáz, ha valaki táblázatból választ halakat, de kiindulásnak nem rossz. Utána jöhet az alapos utánaolvasás.
2011. nov. 23. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Naja, csak a vége már kicsit hiányos, azokat már neked kell egyenként kikeresned :D
2011. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!