Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200L-es tengeri akvárium...

200L-es tengeri akvárium mennyiből jönne ki?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék egy szép, ízléses tengeri akváriumot. Tudom nagyon sok tényező befolyásolja egy ilyen árát, de úgy mégis hozzávetőleg milyen költséggel kell számolni induláskor? Annak is örülnék, hogyha megtudnátok mondani, hogy egy ilyen akváriumnak a későbbiekben kb mennyibe kerül a havi fenntartása?
2011. nov. 13. 15:06
 1/6 Virág6 ***** válasza:
9%
hát én a 35l-est vettem 2500-ér.
2011. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de a kérdező szerintem teljes felszereléssel gondolta és a válaszom nem tudom
2011. nov. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem volt még tengerim, de találtam neked egy ilyet

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..

Az árán kívül azzal remélem tisztában vagy, hogy viszonylag eléggé felkészülten érdemes belevágni.

2011. nov. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen tisztában vagyok azzal, hogy elég alapos felkészülés kell egy tengerihez. Már viszont mindegy:) Az árak láttán elment tőle a kedvem:)

Azthiszem inkább egy édesvízivel fogok próbálkozni.

2011. nov. 13. 18:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Én olyan havi 20 ezret költöttem rá fél évig, mire elkészült 112 literes akváriumom. Utána már inkább a rezsi csekkeket fizettem be. Tehát össz 100 ezer Ft, de nem egy nagy szám, és ehhez nem is mindent boltban vettem, kb a fele cuccot netről használtan:

[link]


Havonta a só + perlonvatta + aktiv szén olyan 1-2ezer Ft-ra jön ki. Kb ennyi a fenntartása.


Tudnék még bele vásárolni dolgokat, de most nem akarok költeni erre. Nem ez az elsődleges, ez most már így elműködget magában. Adok enni az állatoknak is, de azt nem tudom hogy a kajára mennyit költök, mert többi halamnak is veszek kaját, ami nem tengeri.


Van ilyen Tetra marine mix, egy kis zacskó 150Ft, az direkt tengeri kutyulék kaja, nemtudom mi van benne, de azt még a lapanemóna is megeszi, rácsukódik. Garnélák, halak is szeretik. De a halak esznek élő szunyoglárvát is, vöröset, fehéret, meg sórákot. Nem válogatósak, mindent bekajálnak, olyanok, mint édesviziben a sügerek.

2011. nov. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

El kell döntened mit akarsz tartani, illetve hogy magad csinálod / csináltatod.


1500 - 2500 között jön ki litere ettől függően.

2011. nov. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!