Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozza a zöld algásodást?

Mi okozza a zöld algásodást?

Figyelt kérdés
A Világítás napi 12 órát megy(0,3-0,5 W/l),úgyhogy szerintem nem az a gond.Igaz hogy csak a felszíntől 10cm-re lévő szűrőcső és körülötte lévő részek algásodnak.De okozhatja ezt más is?
2011. nov. 1. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Sok minden. Az algásodást okozhatja a megvilágításon kívül pl. az elégtelen szűrés vagy egy rossz minőségú vagy régi fénycső. Néhány kérdés:

Milyen szűrőd van és milyen nagy az akvárium?

Mennyi a kaja?

Milyen gyakori a vízcsere?

Milyen a fénycső márkája és színhőmérséklete (a magas Kelvines csövek - kékes fény - durván algásítanak)

Milyen növényeid vannak és milyen sűrű a növényzet?

2011. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából ha a klasszikus okok megvannak, (túl sok fölösleges tápanyag, kevés konkurencia a növények részéről, gyenge szűrés) akkor a világítástól elszaporodnak az algák. Szóval 12 óra világítás nagyonis lehet ok, ha nem is az alap ok, hanem a kiváltó, vagy az események beindítója. Remélem érthető.

Pontosabb válaszhoz az akvárium, és az összes élőlény (hal,növény) paramétere, és összetétele kell, és jó lenne fénykép az algáról.

2011. nov. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:

Minél erősebb a fény, annál kevesebb ammónia kell az algáknak a növekedéshez. Ez könnyen lehet oka az algásodásnak a felszínhez közeli részeken, mivel ott relatíve nagyon sok fényed van. Ilyen típusú algásodás teljesen egészséges akváriumban is előfordulhat. Vegyél egy ammóniatesztet, és ha a mért eredmény rendben van, akkor az akváriumod is rendben van, az alga ilyenkor csak esztétikai hiba. Ha a szűréseddel bármi gond is van, azt ez a teszt jelzi.

Ha a világításod 0,3 W/l, akkor a 12 óra rendben van, de ha inkább 0,5 w/l, akkor érdemes lenne az időtartamot csökkenteni.

2011. nov. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából még új az aksi:

112 literes,jó külső szűrővel(mondjuk a töltetek még rakhatnék bele mert nincs fullon)


etetni napi egyszer szoktam és nem sokat és igazából előző két-három nap nem is nagyon etettem;


eddig heti kétheti 1x volt vízcsere;


daylight meg grolux csövek;


sok növény van csak még kicsik, van minden valiznéria anubias 4 féle moha vízi-kehely stb.


Ezt a képet találtam kb így néz ki:

[link]

Ilyen kis pöttyökben nő;


Halnépesség megfelelő.


Szerintem akkor a szűréssel van a gond...

2011. nov. 2. 11:47
 5/9 A kérdező kommentje:
ja és köszi a válaszokat
2011. nov. 2. 11:48
 6/9 anonim ***** válasza:
Írd le a szűrő pontos típusát és meglátjuk...
2011. nov. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:

Ha a szűrőben még van hely töltetnek, akkor mindenképpen érdemes még rakni bele, akkor is, ha nincs algásodás. Felülre biológiainak érdemes valami jobban venni, én pl. seachem matrixot használok, és megérte az árát. Alul meg ha szimpla kerámiahenger van, akkor érdemes kicserélni siporax-ra vagy legalább valami porózus utánzatára.

Egyébként ha konkrét információkat szeretnél a szűrőd működéséről, akkor mindenképpen mérned kell, ammóniát és nitritet. Ha az ammónia magas, az erős túltelepítésre vagy túl kis szűrőfelületre utal, míg a nitrit a túl korai vagy egyszerre túl sok hal telepítését jelzi. Ha szorgalmas vagy és nitrátot is mérsz, na annak a magas értéke túl kevés vízcserét jelez, de amúgy nincs szoros összefüggésben a szűrésed esetleges hibáival.

2011. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Új akváriumban jobban, és gyakrabban nő alga, de ez nem fogható rá erre.

Az egyik ok, a fény. A groluxnak nagyon speciális fénye van, igazi dzsungelekhez ajánlott használni, és rengeteg extragyorsan növő növényhez. De azoknak meg kevés a 0,3-0,5 W, szóval azt mindenképpen le kéne cserélni.

Pl. jbl solar tropic, vagy sera plant color -ra.


A másik, hogy a növényeknek fényre, tápanyagokra, és co2-re van szükségük. Ha fölösleg van, akkor azt az algák hasznosítják. Egy jó szűrés segít a bizonyos tápanyagok lebontásában, a co2-vel viszont nem tud mit kezdeni.

Neked zöld pontalgád van, ami rossz fény, és magas co2 szintnél szaporodik a legjobban. Ezzel sokmindent nem tudsz csinálni, nagyobb levegő beporlasztással többet ártasz, mint használnál. Bár, éjszakára, amikor a növények is csak termelik a co2-t, meg lehetne próbálni jobban levegőztetni.

De az igazi megoldás az lesz, ha megnőnek a növények. Az óriásvali gyorsan nő, nem lesz gond.

Addigis rakd tele a szűrőt, és cseréld le a groluxot. És ne tápozd túl a növényeket, de az esetleges hiánytüneteikre is figyelj!

2011. nov. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vannak lehetőségek. Pl Betehetsz néhány almacsigát, lenyalják a zöldalgát. Kisebbre veheted az idő intervallumot, nem 12, hanem csak 8 órára. Szűrésnél pedig ahol holt pontot találsz hogy megáll a víz, arra a részre tehetsz egy kisebb szűrőt, és csinálhatsz sűrűbben vízcserét.
2011. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!