Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Párzanak az ékfoltosrazbóráim?

Párzanak az ékfoltosrazbóráim?

Figyelt kérdés
Ma reggel lettem figyelmes h az ékfoltos razboráim egymás hátúszójához nagyon közel úsznak,vagyis a kicsit gömbölyűhöz közel úszik a másik(gondolom nőstény a gömbölyű,de lehet mind2 hím).Olvastam h a halak a nőstények párzáskor 1-2 mp-re kábutak.Nekem most pároztak vagy mi?meg megfigyeltem,hogy a növénynek(egyetlen egynek)nekidörgölődik.Most beteg,vagy ívtak,vagy ti se tudjátok,aztán majd 2-3nap múlva kiderül...?Remélem nem beteg,légyszi segitsetek.(előre is köszi)
2009. máj. 5. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Igazából fogalmam sincs. Az enyéim is viselkedtek ehhez hasonlóan, de nem voltak se betegek, se nem pároztak.
2009. máj. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jolvan,köszi,a nősténynek mégnagyobb lett a hasa,már ha nőstéy,és nem vmi baja van.Már már szétpukkad,rem nem hal meg.
2009. máj. 6. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha tényleg majd "szétpukkan", akkor lehet, hogy hasvízkór. Igazából, ha látnám őket akkor tudnám biztosra megállapítani.Nem tudnál képekez feltölteni vhova?
2009. máj. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Képet sajna nem,de eléggé nagy a hasa,és amióta kergetőztek nőtt egy picit,félek tényleg beteg.Hasvízkór ellen mit lehet tenni,vagy azzal együtt tud élni,vagy mit kell tudni erről abetegségről?
2009. máj. 7. 16:09
 5/6 kzs ***** válasza:

WHOA!!

Én a helyedben nem aggódnék, sőt...!!!

Társas medencében nem fognak leívni, viszont szemmel láthatólag érdeklődnek egymás iránt! Ez örvendetes!

Tedd külön ezt a két halat (amennyiben egy hímről és egy nőstényről van szó), egy nagyon lágy (3-4 GH), és enyhén savanyú vízbe. Ikráztató növénynek tegyél széles levelű növényt, ugyanis a nőstény annak a fonákjára fogja ragasztani az ikráit.

----------

Ha óvatosan neki dörgölődik a növénynek, az nem baj. Mint említettem, a nőstény erre teszi az ikráit.


Ha ellenben vakaróznak, és a vakarózás nem szűnik meg, akkor vehetsz nekik Malachitzöldet.


Különben nyugi! Hasvízkóros hal nem ezt a viselkedést teszi!

2009. máj. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi.de most kivettem a nagy aksibol azt a halat,mert nagyon feszes a hasa már már szétpukkad.Most egy kis megfigyelés,ha semmi baja,lehet kirakom mellé a hímet.Nem tom még h mi lesz,de nagyon nagy a hasa.
2009. máj. 8. 15:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!