Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit adhatok az ékszerteknőseim...

Mit adhatok az ékszerteknőseimnek enni?

Figyelt kérdés
Vörösfülű ékszerteknősök.Almát és szívmixet adok nekik enni(meg átokhínárt,régebben vizibolhát meg száritott rákot).Ugy hallottam hogy banánt is lehet,igaz ez?És még mit adhatok nekik?Jah,kb 11évesek,és ketten vannak.És a másik kérdésem,hogy a páncélerősítő tablettát a békáknak meg kell enniük vagy a vizbe kell oldani?nincs ráirva.Dobozba van és a panzi gyártja.
2009. máj. 4. 20:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

nyers halat nyugodtan adhatsz neki

vagy szárított halat

2009. máj. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ah azt is elfelejtettem irni h mirelithalat is adok nekik:)De azért köszi.A banánrol mit hallottál?
2009. máj. 4. 20:53
 3/11 anonim ***** válasza:
én adtam már nekik banánt,nekem 2 van,érdekes mert az egyik semmilyen zöldséget,gyümölcsöt nem eszik meg,a másik meg nagyon szereti a banánt,almát,salátát,hinárt,répát,uborkát.. adhatsz nekik nyugodtan.Szerintem cska krumplit,rizst,citromot,hagymaféléket nem lehet nekik adni.
2009. máj. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
oh,köszönöm h ien részletesen leírtad,sokat segítettetek.Csirkemájat is lehet ugytudom,meg attam is már és megették.Ha még tudtok valamit írjátok meg légyszi,mert színesíteni szeretném a kajájukat.Amugy a zöldségekteljes értékü kajaként vagy kajálás után "jutalomlént" adhatók csak?És hányszor etessem őket?Jó ahogy most csinálom,tehát heti 1x?kapnak fejenként5-6 kocka sívmikszet és kész.(meg persze néha gyümi meg halat is adok mostmár.
2009. máj. 4. 21:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Jah,és paradiszomot lehet neki adni?És a páncélerősítővel mi van?És a vörös szúnyoglárva(az a halkaja) adható a békáknak?
2009. máj. 4. 21:18
 6/11 anonim ***** válasza:

A saláta és a paradicsom kálciumot von el, tehát nem ajánlott. Néha-néha lehet, de módjával.

A banán pedig a foszfor miatt nem szerepel a hüllők étrendjében.

2009. máj. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ah,köszi.Oké,mindenképp figyelembe veszem azeket a tanácsokat etetéskor,de mennyi időnként is kell akkor őket etetni?hetente jó,a 11éves teknősöket?
2009. máj. 5. 16:26
 8/11 anonim ***** válasza:
szerintem a heti 1-2 alakolom az jo.nekm is volt 1 éve pusztult el,12 éves volt.én adtam neki csirke májjat,csirkehust,szivmixet,lárvákat,amiket fagyasztva leht kapni,aztán,salátát,de azt modjával,halat,lisztkukacot,és sima kertigilisztát is ha találtam,rákot,na most más nem jut eszembe. reméelm tudtam segiteni.
2009. máj. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
oké köszi,akkor majd sűrübben etetem,amugy neked csak 1 teknősöd volt?Mert félek,hogy nekem ügye 2 van,és ha az egyik meghal mi lesz egyedül a másikkal.
2009. máj. 5. 17:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Kb. heti 2 alkalom, ha már ilyen idős. Ebben a korban már a növényeknek kell dominálnia az étrendjében.
2009. máj. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!