Egy 72 literes aksiba állandóan mennie kell a szűrőnek? 20 darab hal van benne, milyen külső szűrő lenne jó? Vagy jobb a belső?
Sok kérdést tettek már fel itt a fórumon a szűrő működtetésével kapcsolatosan, és meg is oszlik a vélemény. Azonban a SERA és a TETRA kutatások mind azt az álláspontot valljék, hogy a SZŰRŐNEK ÁLLANDÓAN MENNIE KELL. - innentől kezdve mindenki maga dönti el, hogy kinek, vagy minek hisz.
Igaz, egy minőségi külső szűrő nem olcsó, de sokkal teljesebb szűrés megy végbe, mintha csak egy belső szűrő van.
Igazából úgy a legjobb, ha mindkettő (vagyis a belső és a külső szűrő is) jelen van. Nekem 200 literes az akváriumom, és a külső és belső szűrők együttesen 1220 liter vizet szűrnek át óránként. Sohasem kapcsolom ki őket, hanem egyfolytában mennek. Gondolhatod: gyönyörű tiszta a víz!
Jello!
abban egyet értek hogy minél nagyobb a szűrő teljesítménye annál jobb viszont 120-150 literig lehet alakalmazni csak belső szűrőt, persze már komolyabb kell minél nagyobb az akvárium.
a Tetra és Sera termékek messze maguk mögött tudják a többi terméket, bár ezeknek az árát meg is kell fizetni.
a külső szűrő talán azért jobb mert kerámiával aktív szénnel stb.vel lehet használni, ami azt jelenti hogy több féle szűrőanyagot használhatunk egyszerre.
úgy érdemes szűrőt venni hogy az akvárium vizét 1 óra leforgása altt 3 szor forgassa át a termék.
ami a halakt illeti a 20 hal pedig éppen súrolja a határt amit maximálisan lehet belerakni egy 72 l-es aksiba.
Feltéve hogy 3 cm-es halaid lesznek kifejlődve.
Sok sikert!
AMANO
A nitrát körforgásban szerepet játszó baktériumok egy részének szöksége van oxigénre, ezért folyamatosan mennie kell a szűrőnek. A kikapcsolt szűrő a szennyeződéseket is kiengedi.
Ha ez a 20 hal pl. neonhal, akkor még nincs túltelepíve, ha valamilyen sügér, akkor nincs az a szűrő, ami tisztán tudná tartani.
100 liter alatt ritkán használnak külső szűrőt, de ennek elsősorban anyagi okai vannak. Míg egy megfelelő Aqua-El belső szűrő kb. 4000 forint, a 60-120 literhez való Atman 3335 már közel 15e.
A külső szűrőkbe jóval nagyobb szivacs és többféle szűrőközeg fér, így ott hatékonyabb a biológiai szűrés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!