Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagy baj ha nincs a vízinövény...

Nagy baj ha nincs a vízinövényeimnek táptalaj?

Figyelt kérdés
Csak kavics réteg van!hetente tápozok és co2-t is használok! Növényeim:Anubias barteri var. angustifolia 1 fakérgen,Bacopa australis,Bacopa monnieri:ilyen kis Grow növénynek rendeltem,Ludwigia glandulosa,valami birsalma vagy mi,gömbmoha,közönséges Vallisnerai,2kis méretű Cryptocoryne faj(nem tudom a pontos nevét)...az akvárium 54liter(11w világítás) 7db ékfoltos razbóra :)
2011. szept. 25. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Ajjj ajj, hát a 11W fény mellett nyugodtan kikapcsolhatod a CO2-t. Az anubias úgysem nő gyorsan a többi se fog kijönni az akviból 0.2W/liternél. Szerintem az első az lenne hogy fejleszd a világítást. A sok tápozással meg vigyázz mert fény nélkül nem használják el a növények, viszont az alga igen.
2011. szept. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd 2 hónap mulva kiderül hogy mi az ami megmarad így. Szerintem a vallisneria el fog vékonyodni, a Ludvigiának több fény kéne. Anubiasoknak jó ez, de a CO2 fölösleges bele.
2011. szept. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy tudnám kicserélni a világítást,mert akváriumot szettnek vettem,tehát tetővel együtt és világítással,fűtő,szűrő!?
2011. szept. 25. 14:58
 4/5 anonim ***** válasza:
akvariumplus áruházban veszel 2db vízalatti neont, egy fehéret és egy rózsaszínt, ha bafér akkor 50 cm hosszút, vagy ha nem fér be, akkor csak 30 centiset, azt elég ha csak rádobod a víz tetejére, fönt marad, és nem kell hozzá semmi foglalat, csak bedugod áramba és világít. Van benne levegő. Az ilyen fény kiegészítésnek jó, ezek ilyen 2cm vékony csövek, úgyhogy nem foglalnak sok helyet, akár be is ragaszthatod a tetőbe is FBS szilikonnal, vagy ha egy kis lukat fúrsz a tetőre úgy akár oda is drótozhatod egy vékony dróttal.
2011. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Platypus ***** válasza:
A Cryptok erősen igénylik a táptalajt, (kivéve a C. aponogetifolia), és a Vallisneria is meghálálja. A többi növényed számára inkább a víz tápanyagtartalma fontos. A CO2-vel többet ártasz, mint amennyi haszna van ilyen kis fénynél és heti tápozásnál.
2011. szept. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!