Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tisztítjátok?

Hogyan tisztítjátok?

Figyelt kérdés

Láttam ilyen hatalmas nagy akvárumokat amiket linkeltetek...

egy csomó növénnyel,kavicsokkal.... hogyan takarítjátok azt ki? O_O... vagy van benne víztisztító azzal.. és mikor szoktátok ki takarítani??


2011. szept. 10. 08:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem van egy 400 literes akváriumom, nehogy takarítani nem szoktam, de még vizet sem cseréltem benne már 2 éve. Egyedül a párolgást és a nyomelemeket pótlom.

Ha jó a szűrésed, megfelelő áramlásod van, akkor nem ül le a kosz sehova, eljut a szűrőbe. Algák megint nem nőnek, mert a világító testeket pár havonta cserélem, így nem tolódik el a spektrumuk, illetve csak annyi tápanyagot viszek be az akváriumba, ami a díszélőlényeknek kell, az algáknak egyszerűen nem jut.

2011. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! És milyen halak vannak benne? :)
2011. szept. 10. 10:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Tesómnak is kb 400 literes lehet az akváriuma, de van, hogy Ő csővel kiengedi a vizet és újra feltölti+sót,mindent...Neki is van hozza minden, mégis van, hogy lecseréli a vizet.

bohóchalak vannak benne, meg fekete-fehér hal, meg tiszta kék-nagyon szép kék-azért írom így, mert nem tudom a nevüket. Ja, meg apró polipok vannak, ha nem írtotta ki őket, kagyló van, rák is van/volt-ez a 2. rákjuk, de eltűnt..

2011. szept. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
:O
2011. szept. 10. 11:27
 5/9 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nekem is van bohóchalam, sárga doktorhal, holdfénydoki, a fekete-fehér csíkos, amit az előző írt, az valószínűleg poroszhal, aztán odonus niger, forcipiger flavissimus, és a büszkeségem egy pomacanthus imperator.

Ezenkívül megannyi apró kis élőlény. Régebben voltak különböző kőkoralljaim, de egy mérgezés után felszámoltam, már csak halakat tartok. Kevesebb időm van, ezekkel kevesebb a nyűg.

2011. szept. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az jó :D
2011. szept. 10. 11:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy tengeri akváriumban lehet nagy sodrást csinálni, h ne ülepedjen le a kosz, mert a tengeri sügerek és a lágykorallok szeretik ezt, sőt a korallok olyan erősen odanőnek a kövekre, hogy azt le se lehet onnan tépni kézzel. Nagy sodrást könnyű csinálni nagy teljesítményű vízpumpával, áramoltatókkal, és a víz tisztításához kell egy külön tartály szűrőnek. Oda átvezeted a vizet, raksz bele szűrőanyagokat és egy jó lehabzót, az megszűri a vizet, és a víz mehet vissza az akváriumba.


Na de az édesvizi növényesnél nehezebb a szitu, oda nem rakhatsz lehabzót, és oké az nem is kell, de más is a probléma. Ott a nagy sodrástól elrepülnek a növények, elrepül a táptalaj, és a trópusi halak se bírják elviselni, meg tulajképp a mocsári növények is kidöglenek ha állandóan fúj a szél nekik benne ezerrel.

Édesvizibe lehet csinálni mögé egy háttérszűrést, vagy egy külső szűrőt, vagy mindkettőt, de szerintem nem lesz olyan jó sosem, mint egy tengerinél, mert ha nincs benne nagy sodrás, az biztos, hogy egy minimális kosz le fog ülepedni a talajra, akárhogy csinálod meg.


Mellesleg lehet talajporszívózni óvatosan bármilyen akváriumban, egy tölcsért kell rakni a porszívó cső végére.


De szerintem egy ilyen növényes nem működhet 10 évnél tovább. Előbb utóbb csak szét kell szedni és rakni bele új talajt. Nem?

2011. szept. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az áramlás nagysága a fontos, hanem az irányítása. Nálam nem fújja el a nagy áramlás az apró homokot, helyesen kell irányítani, ennyi a titok. Az édesvízi nagyobb szemű talajt ugyan miért sodorná el? Ezenkívül a legjobb megoldás szerinte egy wavebox, az nem engedi leülepedni a koszt, és nincs is homogén erős áramlás. Ide-oda himbálózik, hullámzik, lötyög a víz, ezt bármelyik halnak, növénynek ki kell bírni.
2011. szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az édesvizibe a talaj olyan könnyű majdnem mintha hungarocell golyók lennének. Épphogy csak lent van, szinte nincs szinte semmi súlya, ezért kénytelen vagyok inkább a víz felső részére irányítani a vízpumpát.


Pl volt, hogy egy halat kergettem benne multkor, ki akartam fogni, aztán vonalzóval megkevertem benne a vizet a hemianthus-ok fölött, mert oda bújt a hal.


Ettől egy csomó hemianthus kirepült, mer ez ilyen kis vékonyka növény, alig van gyökere, alig tartja magát, pláne hogy ilyen könnyű talajban van. Néha még úgy is kirepül ha nem csinálok semmit.


Jó persze ahol nagyobb növény van az más, ott jobban lehet fújni, de az ilyen kis előtéri növényeknél nem annyira, mert kirepülnek.

2011. szept. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!