Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A hím bettám mellé be tehetek...

A hím bettám mellé be tehetek egy nöstényt?

Figyelt kérdés
8l-es az akvárium de ez még egy elég fiatal betta
2011. aug. 13. 17:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem!!!


1 db betta: MINIMUM 30 literes akvárium


1 db hím és MINIMUM 3-4 nőstény: MINIMUM 70 literes akvárium

2011. aug. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
de ez hogy lehet ????? tisztára eltörpül benne
2011. aug. 13. 17:32
 3/14 anonim ***** válasza:

Hát azt nem hiszem el, hogy eltörpül benne...


[link]


Olvass egy kicsit az igényei után. 30 liter alatt egyébként törvényileg nem tarthatsz gerinces állatot. Szóval bettát sem!

2011. aug. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
akkor az én bettám még nagyon kölyök lehet mert komolyan eltörpül am megnéztem ez 10 litereses
2011. aug. 13. 18:08
 5/14 anonim ***** válasza:

Épp mostanában írtam erről a jelenségről, ill. erről a nézetről, miszerint "eltörpül" benne. Vagy hogy mennyi hal illik valójában egy akváriumba, és mennyit gondol jónak egy átlag magyar hozzá nem értő ember. Többek közt a 10. válasz az enyém:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__2..


1 hím Bettának min. 30 liter kell. Párban nem tartható, mert a nőstényt halálra kergeti. Ha megosztjuk a figyelmét több nősténnyel, (3-4 db) és a nőstények mindegyikének biztosítunk bizonyos nagyságú életteret sok bújkálóval, és növénnyel, hosszú távon is együtt tarthatóak. Ilyet kb. 70 liter alatt nem lehet kialakítani.

Sőt! Még ez sem garancia, a Bettáknál ez eléggé egyedfüggő is, de az irányelv az ez, ilyen módon lehet őket együtt tartani.

2011. aug. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Most így akkor a másik kérdésedre is válaszolva, soha nem nő meg 7 centire, mert néhány héten belül elpusztul. Szüksége van egy 30 literes akváriumra, szűrővel, vízmelegítővel, rendszeres részleges vízcserével. Etetni nem szabad szúnyoglárvával, fagyasztott artemia, cyclops és hasonlóak jók neki, kis mennyiségben (mert elhízásra is hajlamos). Nőstényt nem tehetsz mellé, azonnal elpusztítja ekkora helyen. Ahogy előttem írták, 70 literben társíthatóak.


Ha szerinted "eltörpül" a hal egy olyan helyen, ahol jól érzi magát, úszkálni tud, van helye, akkor nem való neked az akvarisztika. Nem az a szép, mikor annyi hal van egy akváriumban, hogy kipúposodnak a vízből, hanem ha el tudnak bújni, ha bele kell bújni, meg kell figyelni, hogy mindent felfedezz, ha gyönyörű az összkép hal nélkül is. Na, tehát nagyon rosszul csinálod a dolgokat, kicsit gondolkozz el ezeken, olvass utána a témának, aztán térj jobb belátásra.

2011. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nagyüzemi betta tenyészetek 5-6 száz fátyolos hímet nevelnek egyszerre "befőttesüveg technológiával" . Kétségtelen hogy a legszebb fátyolos hímek ezzel a módszerrel nevelhetők. Arra ügyelni kell, hogy viszonylag szűkösen etessük az üvegbe helyezett állatokat, mert a betták nagyon hajlamosak az elhízásra. Az elhízott hímek ellustulnak, élettartamuk csökken. (és ezt egy profi akvarista írta)még hogy egy hétig fogja bírni XD ...
2011. aug. 13. 19:53
 8/14 anonim ***** válasza:

Ez de gáz! Nem ciki leírni?! Nagyüzemi betta tenyészetek... mi köze ennek az akvarisztikához, vagy a haltartáshoz???

Ezt nem egy profi akvarista írta, hanem egy profi tenyésztő! Pont leszarja, hogy mi van az állataival, megelégszik azzal, ha a nagyja túléli, akár szenvedve, nyomorogva is. Ez nem hal tartás, hanem hal gyártás. Nem egy díszakvárium, hanem egy üzem.

Nem égő, hogy ezt tartod követendőnek? Megpróbálom más példán keresztül, képekben illusztrálni, hátha könnyebben felfogod.

Erről beszélek én:

[link]

Erről beszélsz te:

[link]

Szóval miután már vagy négy és fél órája van egy halad, lehet nem kéne okoskodni.

2011. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ok én nem tom hogy miért baj egy fiatal 2cm-s halnak a tízliteres aksi ugyanis ha megnézel egy 40 literesbe egy felnöttet..na kb az a méretarány és ugyis fogok venni nagyobbat ha majd meg nő
2011. aug. 13. 20:27
 10/14 A kérdező kommentje:
am meg honnan veszed h fél órája van meg ????
2011. aug. 13. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!