Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 150L-es aksink van, (a...

Zsoka79 kérdése:

Egy 150L-es aksink van, (a csajomnak) kb 4-éve. Kérdésem a következő: habosodik az aksi vize. Miért lehet ez? Viszont nem büdös.

Figyelt kérdés
Viszont nem büdös. Én több mint fél éve foglalkozom vele. Addig minden rendben volt amíg nem vettem egy hete 10-db Neonhalat és 6-db Zebra dániót. Az eddigi összetétel: egy Aranyhal egy Guppi (tavasszal 8-at vettem, ez a túlélő) és egy Alga evő (az előző 3-éves volt de lehet szív rohamot kapott). Aljzat: folyami kavics és pár darab szikla. A növényzet: Fodros levelű vízikalász,6db tő. És 2-db Alma csiga.Nagyon sok oldalt és fórumot olvastam már végig de még nem találtam a megoldást. Tegnap végeztem egy aljzat takarítást és vízcserét ebből az okból kifolyólag. Az folyami kavics között elégé sok kosz volt. A víz csere, a térfogat kb 1/3-át jelenti. Ma délben a matuzsálemi Aranyhal és az Alga evő hanyat fordult. Mi lehet a baj??? (nem szív roham)
2011. júl. 24. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
biztos az akkumlátor savtartalmától.
2011. júl. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Platypus ***** válasza:
A halak nem kapnak szívrohamot, és az aranyhal és az algaevő átlagéletkora is bőven 10 év fölött van. Továbbá az aranyhalnak semmi helye trópusi halak között, mivel a hidegebb vizet szereti. Az a gyanúm, hogy nagyon nem stimmel az akvárium vízminősége. A haláleset azért következhetett be, mert túl ritkán takarítod az aljzatot, és felszaporodott benne az ammónia. Megbolygattad, ezért az összes beoldódott a vízbe, a halaid pedig mérgezésben pusztultak el. Milyen szűrőd van, milyen gyakran cserélsz vizet, és szoktál-e rendszeresen talajporszívózni?
2011. júl. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
34%
az olvasottak szerint aksink...ez az autóban található.akváriumodban pedig a halak.A le írtak alapján több hibát követtél el 1. öreg halak mellé nem szabad új állományt hozni 2.nem bírják elviselni a nagy traumát,nagy takarítást.3.ha már rá vetted magad ,hogy nekiállsz akkor viszont teljes tisztítás, én még vízkövezni is szoktam,az ajzatott cserélni vagy teljesen átmosni .4.i/3viz azaz 100liter bent maradt gondolj bele szegény hal nem mehet külön helyiségbe wc -re ez mind az akváriumban maradt. az aljzatból milyen gázok szabadulnak fel,ezért habzik,a vizet is legalább fél évente cserélni kell.Magamról csak annyit 30 Éve akváriumozom.
2011. júl. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes válaszokat az első ketőre. De most ebbe nem akarok bele menni. He-he. Platypusnak a válasza viszont tükrözi a valóságot. Neked elismerésem. SICCE SHARK 2 - akvárium - belső szűrő. Csak vicc volt a szív roham. Eddig havonta végeztem a vízcserét. De már tudom hogy hetente kell.
2011. júl. 24. 15:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Minden érdemleges válaszokat köszönöm szépen!!!
2011. júl. 24. 15:25
 6/13 anonim ***** válasza:
30as hozzászólása.talaj porszívó kisméretű tölcsér beledugva gumicsőbe.
2011. júl. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:
100%

Ez az aksi nem lehet akvárium egy kicsit olyan, mint amikor egy óvodás felháborodik, hogy a Gabi/Viki igenis fiúnév, mert ő csak fiút ismert eddig, és hülye aki lányt becéz így(vagy fordítva). Egy egészséges szellemi szintű felnőtt ember a szövegkörnyezetből képes eldönteni, miről van szó.


Nem azzal volt a gond, hogy fiatal halakat hoztál öregek mellé, hanem egyszerre telepítettél be egy viszonylag nagy haltömeget, aminek az anyagcseretermékeivel nem bírtak el a baktériumok. Fokozatosan kell telepíteni, ennyi a trükk, és amennyiben nem territoriális halakról van szó(és nálad nem ez a helyzet), akkor tök mindegy hogy fiatalok vagy öregek a meglévő halaid. Ekkora akváriumban nem feltétlenül szükséges a heti vízcsere, jó 2-3 hetente is, viszont egy külső szűrő nagyon fontos lenne. A gyakori részleges vízcsere és talajporszívózás nem stresszeli a halakat, és megakadályozza, hogy a vízparaméterek látványosan eltérjenek a csapvízétől. Ha nem cserélsz sokáig vizet, akkor a pH, keménység és a nitrátszint szélsőséges mértékben megváltozik a cserevízhez képest, ezért a vízcsere nagyon megviseli a halakat.

2011. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Volt talaj porszívózás és a vízkövet is le szedtem. Előtte azért át raktam a halakat. Hogy el kerűljem a mérgezést.
2011. júl. 24. 15:37
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát eléggé összetett ez a halazás, NEM gondoltam volna. Ezek szerint ha legközelebb halakat telepítek az AKVÁRIUMba, akkor célszerű kis létszámal tennem. A víz cserét és a talaj tisztítás viszont akkor helyhez közel jól végeztem. Tehát a habosodást a mikro organizmusok okozták.
2011. júl. 24. 15:50
 10/13 anonim ***** válasza:
Maga a hab, az legtöbbször valami rothadó fehérjétől szokott lenni.
2011. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!