Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért fakulnak a halaim?

Miért fakulnak a halaim?

Figyelt kérdés
Van 3 db vitorlás halam, kb fél évesek, közép nagyok.Észrevettem kb 2 napja kezdik elvesztenia színüket.Mi lehet az oka?
2011. jún. 25. 11:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, talán valami újfajta kajára fáj a foguk.
2011. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ilyen elsősorban rossz kajától, és/vagy stresszes környezettől szokott lenni.

Írj róla, mivel eteted és hogyan tartod, hátha kiderül valami.

2011. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hány literbe tartod?
2011. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 zull ***** válasza:
Érdemes lenni végiggondolni nem változott-e valamelyik vízparamétered. Akár túlságosan felmelegedett a vized, akár felszaporodott a bomlástermék a vízben - egy időszerű szűrőtakarítás elmulasztása miatt -, oka lehet a stresszes állapot kialakulásának. Ez csak két lehetőség, de ezen az úton érdemes elindulni, ha nem változtattál semmin.
2011. jún. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az akváriumom 100L-es, az örökös "harc" mindíg megvan köztük, gyhogy inkább a stresszre gondolok.Ilyenkor mit tegyek? Lemezes kajával, fagyasztott és szárított szúnyoglárvával, illetve időnként blhával etetem őket.
2011. jún. 25. 12:02
 6/15 A kérdező kommentje:
És visszanyerhetik valaha a szinüket?
2011. jún. 25. 12:04
 7/15 anonim ***** válasza:

Amint megszűnik a stresszhelyzet, igen.

Sajnos 3 vitinek kicsi a 100 liter, ráadásul párválasztók, 3-an soha nem fogják jól érezni magukat.

Legalább az egyiket el kellene ajándékozni, azt, aki a vitákat szüli. Mondjuk én a helyedben mindent elajándékoznám és kisebb testű halakat tartanék. Vitorlásoknál ott kezdődik a dolog, hogy 300 literbe bekerül 6 db, majd ők maguk között eldöntik, hogy ki kivel van. Ezt nem lehet rájuk kényszeríteni.

A másik, hogy szárított kajával tilos etetni őket. A fagyasztott szúnyoglárva nem rossz, de ki kellene egészíteni artemiával, tubifexel, mindennel, amit be tudsz szerezni. A lemezest is csak ritkán etesd.

2011. jún. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 zull ***** válasza:

Ha a megfelelő feltételek teljesülnek visszanyerik a színüket az biztos.


Etetéshez meg csak annyit fűznék, hogy fagyasztottból elsősorban artemia, hetente 1x 2x fehérszúnyog, daphnia. A vörösszunyit nem szabad túlzásba vinni.

A szárított halkajáknak (tubi, szunyog, bolha) én személy szerint nem vagyok híve, de ez ahágy ház (akvárium :)), annyi szokás.

A száraz tápokból inkább a jó minőségű szemcsézettet ajánlanám, mint a lemezest.

2011. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem, ennél valószínűleg csak rosszab lesz, ahogy nőnek.

Annyit tudnál tenni az érdekükben, hogy meghagysz 1 nőstényt, és 1 hímet, a harmadikat pedig eladod, elajándékozod valakinek. Ezen kívül ráállsz a fagyasztott kajára, mindenféle mehet vegyesen, élő kaja is nagyon jó lenne (tubi, artemia).

Ha így maradnak, nem érik meg a felnőtt kort. Vagy a stresszbe, vagy a szövődményeibe belehal a leggyengébb, de az egész állományra is veszélyes lehet!!!

1 párt tarts meg, és műkaját legfeljebb kiegészítésnek, heti 1-2 alkalommal adj.

2011. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni melyik lány és melyik fiú?
2011. jún. 25. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!