Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek a sziámi harcos...

Szerintetek a sziámi harcos halnak ez megfelel? Többi lent olvasható.

Figyelt kérdés

Szóval az a terv hogy vennék egy NANO akváriumot (szűrő, fűtés,lámpa, alapzat tartók vannak benne)a méret 20x20x30-as (nem tudom hány liter kb 20-25) és ebbe tartanék egy darab hím Sziámi Harcoshalat, egy mexikói törpe folyami rákkal.Ők lennének ketten és akkor dekorációként 5-6 cm vastag vöröses-narancssárgás kavicságy, háttérként lefesteném tengerkékre (van hozzá ilyen speciális festék és technika), lenne 1db szőlőtőke, sok-sok élő növény beágyazva a kavicsba, 1-2 db kis szikla.Így képzeltem el az akváriumot.


Szerintetek ez így jó vagy mik az észrevételeitek/tanácsotok és ugye a Betta kapcsán lenne az a kérdés és hogy jó e neki ekkora hely egyedül és hogy lehet e mellé más halakat tenni mert úgy hallottam hogy a hím agresszív és bántja a többi halat (erről a mexikói törpe rákról olvastam hogy megférnek egymást mellett elméletileg) és hogy a tartásával kapcsolatban.(Gondolok itt kajára, vízcserére, növényápolás) És a Harcos Hal életkörülményei érdekelnének.


Előre is köszönöm.


2011. jún. 23. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Heló.Én a helyedbe TELJESEN egyedül tartanám a bettát.Agressziv nagyon,a nála nagyobb akváriumi halakkal is kikezdett az enyém.
2011. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első hatalmas probléma, hogy a kinézett akvárium 12 liter, az egy hím bettának is kevés.

Ha CPO-val szeretnéd párosítani, akkor kellene mondjuk egy 50 literes akvárium (60*30*30). Így mehet 1 hím betta + 1 hím és 2 nőstény rák, rengeteg növényzettel és rengeteg búvóhellyel.

A vöröses narancssárga kavicságyat nem javaslom, mert egyáltalán nem fogod látni a rákot, elveszik benne. Inkább sötétbarna/fekete kellene.

A hátteret felesleges festeni, van sima kék levonó, sokkal szebb és egyszerűbb.

Amúgy lehet a bettát más halakkal társítani, csak a fajtársaival, illetve a fátyolos uszonyú halakkal agresszív, inkább ő szokott a csipkelődés áldozata lenni. Békés, kistermetű csapathalakkal jól megvan.

Olvasd ki az akvarista.hu főoldalán az e-bookokat, illetve a Horn-Zsilinszky: Akvarisztika c. könyvet.

[link]

2011. jún. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na akkor új terv. Van egy akvárium szállítós barátom vele beszéltem azt mondta hogy ő csinál nekem egy akváriumot elég speciális boltokba nem lehet kapni mert nincs ilyen akvárium-összeillesztés mód és szűrő szempontjából nagyon szépen dolgozik, ergo a NANO akvárium kilőve (egyébként van 10-40L-ig NANO) és akkor rák szempontjából hallgatok rád a sötét , fekete kövekben, a haver tud adni otthon termesztett jávafűt meg csomó növényt vasfát stb. Halak pedig úgy lesz hogy egy hím+nőstény betta és egy hím+nőstény gyöngy gurámi páros lenne benne 3-4 garnélával.Az akvárium méretét én olyan 25-30l között tervezem és a hátteret kékre fogom festetni (tengerkék) mert az tartósabb és szerintem szebb és élethűbb mint a plakát( már jártam meg ezekkel a poszterekkel és szerintem elég mű.)


Már csak fűtés,világítás és levegőztetés lenne benne ilyet tudtok? (Halkan működőeket írjatok ha tudtok mert mellette alszok és nagyon idegesít a zúgás.

2011. jún. 24. 18:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!