Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy sziámi harcoshalam...

Van egy sziámi harcoshalam ezek a tünetek betegségre utalnak vagy fáradtságra vagy valami másra?

Figyelt kérdés
Mindig az akvárium egyik sarkában van és mindig ott van néha-néha elmegy a másik sarokhoz és néha kijön a sarokból van valami betegsége? vagy ez miért van? fáradt ?
2011. máj. 17. 19:01
1 2
 11/18 gfero ***** válasza:
ajándékozd el ha nem kamu kérdés úgy vettél halat hogy fogalmad sincs az akvarisztikáról .miért nem előtte kérdeztél?szűrő kötelező de egy min 25 literesbe jó a szivacsszűrő is.kell egy 25 w-os fűtő mivel min.25-26 fok kell a bettának.+ 1x 20 w-os világítás ami kell a élő növényeknek .a mű mehet a szekrénybe vagy vázába.vizet csak max.30%-ot szabad cserélni hetente pihentetett vizel vagy használj vizelőkészítőt pl.tetra aqua safet
2011. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Nem fáradt.

Haldoklik.

2011. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Tudtam az akvarisztikáról mert olvastam a sziámi harcoshal-ról de én azt olvastam hogy nem kell hozzá szűrő meg ilyenek ... most pl megnéztem most nem a sarokban van de alig mozog nagyon lassan
2011. máj. 17. 20:47
 14/18 Doruss ***** válasza:

Hát én nem tudom hogy hol olvastad ezt. De úgy tartani sziámi harcoshalat, hogy azt sem tudod, hogy létezik fűtő... a szűrő az kell minden halnak. A kőről tudod egyáltalán, hogy nem meszes kő-e? csináltál sósav próbát? A műnövénynek sincs semmi értelme. 11 literes izé nem felel meg állattartásra. Nem értem, hogy lehet az, hogy valaki azt hiszi, abból áll a haltartás, hogy bedob egy halat egy edénybe azt' majd ellesz. Ez borzalmas.

Akkora változásnak és olyan rossz körülményeknek tetted ki, hogy darakóros lett és meg is fázott.

Nagyon sajnálom szegény halat... sajnos menthetetlen. Főleg így, hogy nem tudsz semmit.

Ha halat akarsz tartani, akkor olvass el sok szakkönyvet, meg itt is sokat megtudhatsz, ha visszalapozgatsz régebbi kérdésekhez, ahol megkérdezték, mi kell a haltartáshoz, hogy érdemes indulni, stb.

2011. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Doruss ***** válasza:
Ha holnapig életben marad, akkor azonnal menj el egy állatboltba, vegyél egy fűtőt, egy hőmérőt, egy szűrőt meg valamilyen gyógyszert, akkor talán még van esélye. A fűtőt fokozatosan tekerd fel 28 fokra, lassanként. Tedd be a gyógyszert, és olvass utána a halbetegségek kezelésének. Utána pedig amint tudsz, vegyél legalább egy 30 literes akváriumot és pár élő növényt.
2011. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
őő annyit még kérdezhetek hogy ha még kishal az számít hogy mennyit mozog? mert már egyre jobban mozog amúgy a halam most vettem észre ma , de viszont most meg nem eszik vagyis csak ma nem evett ez mi lehet?
2011. máj. 18. 18:06
 17/18 Doruss ***** válasza:
Hát, végülis ha úszkál, az lehet jó jel. Vettél szűrőt, fűtőt? Letakartad az akvárium tetejét? Kezeled a halat valamivel? A kezelés alatt ne etesd. Ne félj, kibírja pár napig.
2011. máj. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

nem tudtam neki venni nem igazán van rá időm sajnos :(:(

és mielött itt is elkezdik hogy én csak hülyéskedek az emberekkel hát az nem igaz! ... de viszont ma nagyon sokat úszott nem olyan sokat van egy helyben ... lehet nem volt amúgy baja .. de nemtudom :( ... remélem mielöbb lesz időm venni cuccokat !!

2011. máj. 19. 19:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!