Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy sziámi harcoshalam...

Van egy sziámi harcoshalam ezek a tünetek betegségre utalnak vagy fáradtságra vagy valami másra?

Figyelt kérdés
Mindig az akvárium egyik sarkában van és mindig ott van néha-néha elmegy a másik sarokhoz és néha kijön a sarokból van valami betegsége? vagy ez miért van? fáradt ?
2011. máj. 17. 19:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vize kellően meleg? Hideg vízben tartott egyedek legyengülnek, nem mozognak... Mekkora az akvárium? stb...
2011. máj. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium?

Hány fokos a víz?

Le van fedve?

Szűrő van-e?

Milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz?

Milyen és hány hallal van együtt?

2011. máj. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Doruss ***** válasza:
Írj le mindent az akviról részletesen. Egy hal nem igazán szokott fáradt lenni. Ha annak látszik, akkor ott valami van. Hogy tartod? Vettél mostanában valamit az akváriumba? (halat, növényt, berendezést...) Sokszor a megfázás tünete a sarokban kuporgás, de sok más betegség is szóba jöhet. Van valami más külső tünete, pl. valami a bőrön vagy ilyesmi? Enni eszik?
2011. máj. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
... és mivel eteted?
2011. máj. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hát ... tegnap vettem enni eszik rendesen eddig ... szűrő nincs és nincs is lefedve a víz hőmérsékletét most így nem tudom tegnap langyos vízbe tettem a halat úgy töltöttem fel az akváriumot az akvárium mérete 11 liter eddig még nem cseréltem vizet de azt hetente 1-szer fogom cserélni.. nincs más hal az akváriumban művirágokat vettem bele 2 db-ot a fejénél vannak ilyen kis fehér pöttyök de az lehet hogy nem betegségnek a jele .. ma ettetem még csak ma száraz hal étellel de gyakran fogom szúnyoglárvával és ilyen lemezes hal étellel
2011. máj. 17. 20:03
 6/18 A kérdező kommentje:
ja és még raktam bele ilyen nagy kagylót egy kisebb kagylót meg egy csigát meg 2 követ ... de leforráztam elötte őket a növényeket nem tisztítottam le azokat simáén beleraktam és ha hideg a víze akkor hogyan lehetne megfelelő hőmérsékleten tartani?
2011. máj. 17. 20:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Így már világos...Eleve a vizének 28 fok körül kell lenni, lefedni előny, mert könnyen megfázik, szűrő szükséges a vizébe, élő növény is, 11 l kicsi neki, száraz táp nem megfelelő, fagyasztott vörös szúnyoglárva az ideális...stb
2011. máj. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
és hogyan lehetne a hőmérsékletet megoldani hogy mindig 28 fok körül legyen a hőmérséklete a víznek?
2011. máj. 17. 20:15
 9/18 anonim ***** válasza:
Fűtővel, akvarisztika üzletben lehet kapni, és ha tudsz vegyél neki egy 30 l-es aksit!
2011. máj. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Körülbelül 1 hétig fog még élni, ha él addig, sikeresen halálra ítélted. Gyakorlatilag minden hibát elkövettél, amit csak lehetett. Mivel ez az akvárium haltartásra alkalmatlan, kérlek ne kezdj bele újra. Olvass rengeteget, aztán néhány év múlva, ha már érettebb leszel, meg pénzed is lesz rá, akkor kezdj bele újra.

Most a halnak az lenne a legjobb, ha gyorsan és fájdalommentesen elpusztítod. Darakóros és meg is fázott, valamint a langyos víztől hősokkot is kapott, nincs esélye a túlélésre. És igen, ezt te tetted vele, a tudatlanságod miatt.

2011. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!