Miért barnul a levelek széle?
Semijen növénynek nem jó ha naponta tápozzák!Egyébként eltévesztetted a kategóriát!
2011. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
Mivel akváriumi növényről van szó, nem tévesztett kategóriát. A napi tápozás is megszokott.
Mennyi fényed van, mekkora az akvárium? Minden levele barnul? Algásodik,l vagy inkább rohad? Mivel tápozol? Hány fokos a víz? Mióta van nálad?
2011. máj. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
3/21 A kérdező kommentje:
45L szettakvárium 15w daylight cső ,kb fél éve van meg a növény.S florenával naponta tápozok .Tudom hogy gyenge a világítás ezért is csak anubiasom van .
4/21 A kérdező kommentje:
körbe a széle barna ,nem rohad szerintem.
5/21 A kérdező kommentje:
Hát, lehetséges, hogy barna alga a kevés fény miatt. Hajlamos erre, mivel lassan nő, könnyen megtelepszik rajta. Próbáld meg letörölni róla.
2011. máj. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
Hetente 1x 30% vízcsere és utána önts bele egy kevés tápot.
Nem kell mindennap.
2011. máj. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
Simán túltápolhatja. Egyáltalán minek naponta? A Liebig-féle minimum elv alapján a növény fejlődését az az erőforrás határozza meg, ami a legkisebb mennyiségben áll rendelkezésre. Vizinövényél ez tuti, hogy a CO2 lesz, még akkor is, ha külön nyomod a vízbe. Nem véletlen, hogy sok vizinövény CAM fotoszintetikus útvonalat követ, amit pont időszakos, extrém CO2 hiányra találtak ki.
Ha naponta nyomod bele a tápot, akkor jó esetben csak a pénzed bánja, rossz esetben a növények is.
2011. máj. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
Akváriumba a legjobb naponta adagolni a tápot. Természetesen arányosan kisebb mennyiséget, mint a heti adagolásnál. Semennyivel sem kerül több tápanyag a vízbe, csak egyenletesebben van elosztva. Leginkább azért, mert a legjobb kelátok mellett is hamar felvehetetlenné válnak egyes tápanyagok, ez főleg a vasra jellemző. És így a lassan növő növényeknek is van lehetősége hozzájutni a tápanyagokhoz. Egy gyengén világított akváriumban nem jellemző a CO2 hiány, főleg ha a víz rendesen meg van mozgatva. 0,75W/liter világítás alatt nem is érdemes CO2 adagolásban gondolkodni. Easy carbot vagy más hasonló szerves szénforrást persze lehet adagolni, de a konkrét esetben ez is fölösleges. Az Anubiasnál nem létezik lassabban növő akváriumi növény. A probléma oka szerintem valami aránytalanság lesz a tápanyagok között, mivel a florena nem egy önálló táp, hanem egy termékcsalád része, amit együtt kéne használni. Kálium például nincs benne, bár a káliumhiánynak nem ezek a tünetei. Én easy-life profitot használok, és ajánlom neked is. 0,5 ml-t adagolok 80 literbe naponta, és egy fél liter 2000 Ft belőle. És így néz ki az akvárium:
[link] 2011. máj. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
Ez nem rothadás, és nem barna alga.
90% hogy ecsetalga lesz. Az anubias egyébként is hajlamos erre, és ha a fentiek szerint amúgy sincs egyensúlyban a tápozás az összes többi paraméterrel, akkor gyakorlatilag elkerülhetetlen.
Szedd le a barnaságot, amennyit csak tudsz, függeszd fel a tápozást, és úgy levegőztess, hogy csak a vízfelszínt mozgasd.
2011. máj. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: