Mi rakódhatott le az akváriumban?
Nem lehet, hogy az aljzat kavarodott fel?
Esetleg a szűrőből az aktívszén?
Esetleg szimpla buborékok?
Egy képet csinálj, vagy írd körül kicsit jobban, így ennyi alapján nem lehet kitalálni.
"Jövő héten szeretném őket telepíteni"
Pontosan milyeneket?
Nem igazán lehet így megállapítani, nagyon homályosak a képek.
Ha ragaszkodik a tereptárgyakhoz és a növényekhez, akkor talán valamilyen alga. Például a pokolalgának rengeteg színű és formájú változata van. Nem ritkák a meszes algák sem, amiket szinte lekaparni is lehetetlen, inkább a vízkőre hasonlítanak, mint élőlényre.
Aztán még a karbonát kicsapódásra gondoltam, bár ez csak a növények levelein látható (nálam vallisneriával fordult elő). Ha kemény a víz és kevés a co2 a növény számára, akkor képes a kötött szenet is felhasználni, ennek az eredménye a karbonát lerakódása a levélen.
Akkor ebből jövőhéten nem lesz hal.
Mostantól minden másnap cserélj vizet, a szokásos 30 %-ot, a jövőhét közepéig. Aztán kicsivel többet hagyj ki, és csak a következő héten tedd bele az oto-kat.
Azokat mindenképpen tegyél bele, és elsőként. Náluk ráállhatsz a heti 2-szeri vízcserére. Remélem van egy legalább 350-400 l/h-s szűrőd.
Ha a jó szűrésnek, és a harcsák legelésének köszönhetően eltűnik ez a penészgomba, rövidesen a neonok is jöhetnek.
De az ő érkezésükkel meg kell várni, hogy az otcinclus végterméke beindítsa a szűrőbaktériumok megtelepedését, és elszaporodását.
Ha már a neonok is belakták magukat, (1-2 hónap) csökkentheted a vízcserék nagyságát 20 %-ra, de a gyakoriságát hagyd meg heti kettőnek!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!