Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két nap alatt 11-böl 4db neon...

Két nap alatt 11-böl 4db neon maradt meg. Több mint 1 éve hogy meg vannak és semmi problema nem volt velük . Most is csak azt vettem észre hogy nagyon furcsán usznak. Mivolt a baj?

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 19:32
 1/3 anonim válasza:
Lehet, hogy kiöregedtek, mivel kis testű halak, így nem élnek sokáig és azt sem tudhatjuk, hogy milyen idősen vásároljuk meg őket. Az is lehet, hogy fertőzést kaptak, de ha a többi halnak nincs baja, akkor nem valószínű, de azért érdemes lenne a vízbe Sera baktopurt tenned, mert van úgynevezett neonbetegség, ami csak a neonhalakat támadja, de most épp nem találom, hogy mi a tünete, hogy az lehetett-e nálad is a baj.
2009. márc. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Volt egy kis időm és utánanéztem a neonbetegségnek. Semmiféle bajuk nem volt a halaidnak, mert akkor kifakultak volna és egy fehér folt keletkezett volna az úszójuknál, ami az egész testükre átterjed később. Valószínűleg csak kiöregedett az állomány. Várd meg míg az utolsó is elpusztul, és utána telepítsd újra az akváriumot.
2009. márc. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
neonhalak nálunk is mindig elpusztultak. Viszont ha nem vagy elég gyakorlott akvarista figyelj arra, hogy nagyon ritkán cseréld le a vizet és kéthavonta is max a kétharmadát töltsd újra, nagyomosás elég 2 évente (kavics, stb) ha ezeket nem tartod be, kiölöd a hasznos baktériumokat és megmérgezed a halaidat a saját bomlástermékükkel, amik így nem tudnak lebomlani. Gondoltam azért leírom, hátha segít, ja igen a másik, hogy képesek magukat halálra zabálni, illetve igényesek az oxigéndús környezetre (sok, sok, sok és amennyit most elképzeltél, annál kétszer több növény kell)
2009. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!