Milyen gyakran takarítjátok a szűrőtöket kb?
Ez a szűrő úgy elég 120 literhez, ha nagyon óvatosan van telepítve halakkal, és különösen odafigyelsz a túletetés elkerülésére. És brutál sok növényed van.
120-ashoz kb. 720-750 L/H-s szűrő az ideális, a gyári ajánjások kb. annyira jók, hogy nekifutásból kib@szd őket a kukába.
Egy szűrőnek el kell tömődnie, mert nem a szivacs szűr, hanem a benne lévő baktériumok.
Ha a baktérium telepektől kicsit beáll a szűrő, akkor dolgozik hatékonyan. Viszont ha olyan kicsi, hogy mire beállna, teljesen eltömődik, akkor az értelem szerűen nem jó.
nem vagyok túltelepítve, és etetni is óvatosan etetek.
Venni fogok mindenképp nagyobb szűrőt
A barnás iszapszerű cucc az jó!
Hogy a növények hullajtják a levelüket, már kevésbé. A tuti persze az lenne, ha nem hullatnák, de így esetleg egy szúnyoghálóval felfoghatnád valahogy, már ha meg lehet csinálni esztétikusan. Nem tudom, csak eszembe jutott.
Ha veszel nagyobb szűrőt, akkor amíg nem áll be (esik visszább a teljesítmény) addig halkabbra veheted.
Mármint ha túl nagy az áramlás a kezdeti időszakban (1-2 hét), a belső szűrők szinte mindegyike szabályozható teljesítményű.
azért vannak növénymaradványok, mert van egy rák az akváriumban, és néha csipkedi a növényeket!
Fú ezekhez a külső szűrőkhöz egyáltalán nem értek, de hát úgyis van hozzá leírás. Hova kell egyáltalán tenni? az akvárium oldalára?
De látom nem sajnálnak érte pénzt kérni....:S
Ja, nem olcsó mulatság, és szerintem egy 120-as elketyeg csak belsővel is, de tény, hogy a külső biológiai szűrése nagyságrendekkel jobb.
Viszont ha ennyi lebegő hulladék van, a belsőt úgyis meg kéne tartani a mechanikai szűrés miatt.
Egyébként az aki alá szokás tenni, a szívó, és nyomó csövet pedig az aki azonos oldalára, a szívót lentre, a nyomót fentre.
Nekem van egy külső szűrő, én ennél eggyel kisebbet vettem, mert nekem 90 literes az akim,
Olyan szintan jó, hogy nem kell minden héten baszkodni a belső szűrő mosással, és nem kell azt a csúszós algás dzsuvás koszt mosogatni belőle.
A külső szűrőt csak leraktam az aki mellé a földre, hát beindítani nehéz volt, mert előszőr tele kell tölteni vízzel a közepén van egy luk, oda tölcsérrel beönteni vizet, aztán betekerni a luk kupakját.
Nagyon szép tiszta tőle a víz. Viszont a szűrőanyagokat amit beletesznek, ilyen kerámia hengert, meg vulkáni kő zuzalékot, azt előbb ki kel mosni egy vödörben, mert pl barátom nem mosta ki, és befújt akváriumba egy csomó koszt :) Aztán én már kimostam és utána már jó lett.
És ezt tök könnyű takarítani, nem is kell az akváriumba nyúlkálni, csak leszeded a tetejét, aztán mint egy vödör olyan az alja, és abba vannak a szűrőanyagok, azt úgy kiviszed a csaphoz aztán mittudomén, csinálsz vele amit akarsz. Kiöntöd a koszt, kicsit átmosod, ilyesmik gondolom.
Az igazság, hogy még sose takarítottam, mert nem olyan régen vettük, talán egy hónapja van meg :)
hát egyenlőre egy 200l-hez való belső szűrőt teszek bele, aztán, ha az sem válik be, akkor veszek külső szűrőt!
Köszi a válaszokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!