Hogyan takarítjátok a szűrőt?
A levegő leállására:
1.Ne hagyd annyira eltömődni a szűrőt, hogy jelentősen lecsökkenjen az áramlás. Ha ez túl gyakran következik be, akkor kicsi a szűrő. (vagy sok a hal, túletetés van, stb.)
2. A levegő beszívó csonk gondolom a víz alatt van, és egy gumicső van ráhúzva, az van a vízfelszín fölött. Van egy olyan jelenség, (közlekedő edények) hogy ha visszahajlik a cső, a vége az akin kívül a vízszint alá esik, és egy kis víz kerül bele, akkor elkezd "kiegyenlítődni", ráadásul még a motor is arrafelé tereli a vizet.
A levegő beszívó cső (vagy a vége, vagy egy pontja) mindig legyen jóval a vízfelszín fölött. Ha kicsi, tegyél rá nagyobbat. Ha nem tudod kitámasztani, (hogy felfelé álljon, akkor hajtsd vissza, a végét rögzítsd az akihoz, de akkor a közepe legyen egy jó arasszal a vízfelszín fölött.
3. Ha leáll a levegő, gyorsan úgy orvosolható, ha belefújsz a beszívó csőbe, ezzel akadálymentesítve azt.
4. Ha úgy áll le a levegő, hogy a levegő csövön nem folyik ki a víz, valamint a vízforgatás attól még megvan, akkor nem baj, ha leáll, csak az áramlás erősen fodrozza a vízfelszínt.
Kiegészítés az előzőhöz, ha a levegővel együtt a szűrés is leáll, akkor nagyon kicsi a szűrőd!
Be kell szerezned egy nagyobbat, a szűrésen ne spórolj, az az aki lelke.
Ha 140 liter körüli, vagy annál nagyobb, érdemes tehermentesíteni a belsőt egy külsőszűrővel. (ettől még a belső is kell)
Nem olcsó, de megéri. (meg hát mi olcsó manapság)
Utolsó!
Az akvárium liter számát 6-8-al kell szorozni, úgy kapod meg, hogy hány l/h-s szűrő kell bele. Az, hogy a gyár mit ajánl, nem feltétlenül igaz.
Azt, hogy 6, vagy 8, az donti el, milyen halakat tartassz, 3-4 cm-esekhez elég 6-os szorzó.
Valamint az, hogy mekkora a szűrő szűrőfelülete, ill. milyen hatékony konstrukció. Ebben a tiédet átlagosnak gondolom, bár nem ismerem.
Neked jobb lenne egy 700-750 l/h-s szűrő, mert ha az beáll, akkor több mint 50%-kal visszaesik a névleges teljesítmény, és így tudod elérni, hogy óránként 3-szor meg legyen forgatva a víz, ami egyébként a cél.
(sügerekhez 8-10-zel is lehet szorozni, extrém esetben akár 12-vel is)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!