Az baj ha 40L-es aksiba olyan szűrő-lélegeztetőt veszek ami 100-150L-be való?
Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 20:30
1/21 anonim válasza:
Igen baj, mert nem fognak megtelepedni a hasznos baktériumok. Miért nem veszel egy hozzá valót?
2/21 anonim válasza:
Hát, ha szabályozható, akkor nem. A minnél nagyobb szűrőtérfogat előny, de ha nagyon nagy az áramlat, akkor nem kedvezel a halaknak, csak kínlódnak a sodrásban. Persze lehet vele trükközni (esőztető, oldalfalnak ütköztetés, de azért túl nagyot ne vegyél. Meg el se nagyon férnek, arra is figyelj.
4/21 A kérdező kommentje:
Ez olyan ami 100L-ig lehet fokozni lefelé.És 150L-ig felfelé.Az akkor nagyon sok?
2011. jan. 31. 20:36
5/21 anonim válasza:
Na most megfogtál. Épp elkezdtem írni, hogy "mert a túlzottan nagy áramlásban nem telepszenek meg a baktériumok". De ez mekkora hülyeség, hát a 150 literesben ugyanezzel a szűrővel megtelepszenek. Na mindegy, késő van már nekem a gondolkozáshoz :D Még le akartam írni, hogy a nagy áramlás nem fog a halaknak és a növényeknek tetszeni, valószínű emiatt is keveredtem bele. Na mindegy, szoktam hülyeséget beszélni :)
6/21 anonim válasza:
Na várj.
Az ajánlott akváriumméret és a vízkeringetés teljesen más.
Ha 100-150 liter/óra a keringetése a szűrőnek, az jó az akváriumodba, sőt talán még kicsi is. A 100 literesbe való szűrőnek legalább 300 liter/óra a keringetése, de ez elmehet akár 700-ig is.
Tehát ne kevejük a két fogalmat.
Nem linkelnéd be a szűrőt, amiről szó van?
7/21 gfero válasza:
szerintem túl nagy áramlatot csinálna esetleg egy márkásabb szabályozóval ellátottat ki lehet próbálni de inkább vegyél kisebbet
8/21 anonim válasza:
NyuszE: Igazából ezeknek a belső szűrőknek a keresztmetszete valamennyire aránylik a vízforgatáshoz, de egyik sem alkalmas biológiai szűrésre, hihetetlenül kevés baci telepszik meg rajtuk. Én például ezzel nem is foglalkozom, nálam úgy néz ki a rendszer, hogy a belső szűrő kivezetésére rákötöttem egy csövet, ami kinyomja a vizet az akváriumból ez magasabb akváriumba, ami tele van ugye szűrőanyaggal, majd ebből folyik vissza a víz az akváriumba. A belső szűrő szivacsával nem is foglalkozok, azt csapvízzel mosom. Arányaiban pár köbcentiméter van 4 liter ellen. Összehasonlíthatatlan a kettő.
9/21 Platypus válasza:
Azért egy belső szűrőnek is számottevő biológiai szűrése van a semmihez képest. Nálam egy hónap alatt képes megtelni azzal a sárgásbarnás nyúlós baktériummasszával, a garnélák imádják megenni, ha kiszabadul. Sok, jól tartott növénnyel és egy jó talajjal együtt egy belső szűrő is képes szépen kordában tartani a nitrátot (normálisan telepített akvárium esetében).
10/21 anonim válasza:
Szerintem a te esetedben inkább a növényeknek és aljzatnak van szerepe ebben (meg persze az okos telepítésnek), ott több a baci és megkötés, mint a szűrőben. Nálad, mivel értesz hozzá és nem mollykat tartasz 40 literben, ezzel nincs gond. De másnál, akinél két tő növény van a szokásos halakkal, gyöngykaviccsal, semmit nem ér a belső szűrő és az azon kapaszkodó néhány baci. Érted..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!