Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minden akvarisztikai boltban...

Minden akvarisztikai boltban csinálnak vízvizsgálatot?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert viszonylag kis városban lakom, és nem szeretném, ha hülyének néznének, mert bebattyogok egy üveg vízzel.

A probléma: régebben volt akváriumom, és hosszú idő óta csináltam egy újat. 150L

De én nem emlékszem, hogy ilyet tapasztaltam volna ezelőtt. Szép letisztult vizem van, mégis a szűrőt HETENTE kell takarítanom, olyan dzsuvás! Nagy szűrő, nagyobb is, mint kellene jó minőségű minden. Pedig nemrég volt talajporszívózás, de nem is volt igazán koszos.

Most mikor kitakarítottam a szűrőt, látom, hogy egy vitorlásom haldoklik, és már pusztult el halam, de szét volt szedve ráfogtam a többiekre. (3gurámi, molly, platti, xifo)

Vettem ki egy pohár vizet, a fény felé tartottam, és láttam benne kis fehéres nagyon nagyon apró "pöttyöket".

Hétfőn bevinném megvizsgáltatni a vizet.


2011. jan. 28. 17:44
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
mindkettő:) barna trutyi, de gyengül is az áramlás. Ameddig nem gyengül, addig nem nyúlok hozzá!
2011. jan. 28. 19:10
 12/15 Platypus ***** válasza:
A vörösesbarna trutyi az úgy jó, ha minél több van, de ha egy hét alatt eldugul a szűrő azzal az egész labilis lesz mert hetente nullázod a bacikat. Vagy nagyobb szűrő kéne, vagy a halaknak kevesebb, de jobb minőségű kaját adni. A növényi eleség is csökkenti egy kicsit a nitrátszintet, mivel a nitrát mind a táplálék fehérjetartalmából származtatható. Esetleg lehet a növények mennyiségét növelni vagy mikroelemekkel tápozni őket, így kevesebb nitrát jutna a baciknak és nem szaporodna annyira a trutyi.
2011. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

rendben, akkor növelem a növény állományt.

Kapnak a halak tabletta formájában növényi tápanyagot, és ugyanilyen van fehérje tablettában is nekik

2011. jan. 28. 21:05
 14/15 gfero ***** válasza:
a neomagnolaz az infuzoriumal 1-2 nap alatt végez és 3-dik nap után lebomlik tehát megszűnik a hatása..csak egy gond van vele hogy a hasznos bacikat is kiöli.de ezt minden gyógyszeres kezelés után megtörténik.ha siettetni akarod a hasznos baktériumok elszaporodását vegyél tetra baktozymt
2011. jan. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm, megfogadom a tanácsodat! ilyenkor jövök rá, hogy bizony még keveset tudok ahhoz képest.

Csak az előző akváriumom 80l-es volt, és gyönyörűen minden gond nélkül beállat a víz, hozzá sem kellett nyúlnom, és ilyen cuccokat beletennem, de azt hiszem csak szerencsém volt!

2011. jan. 28. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!