Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Minden akvarisztikai boltban...

Minden akvarisztikai boltban csinálnak vízvizsgálatot?

Figyelt kérdés

Azért tettem fel a kérdést, mert viszonylag kis városban lakom, és nem szeretném, ha hülyének néznének, mert bebattyogok egy üveg vízzel.

A probléma: régebben volt akváriumom, és hosszú idő óta csináltam egy újat. 150L

De én nem emlékszem, hogy ilyet tapasztaltam volna ezelőtt. Szép letisztult vizem van, mégis a szűrőt HETENTE kell takarítanom, olyan dzsuvás! Nagy szűrő, nagyobb is, mint kellene jó minőségű minden. Pedig nemrég volt talajporszívózás, de nem is volt igazán koszos.

Most mikor kitakarítottam a szűrőt, látom, hogy egy vitorlásom haldoklik, és már pusztult el halam, de szét volt szedve ráfogtam a többiekre. (3gurámi, molly, platti, xifo)

Vettem ki egy pohár vizet, a fény felé tartottam, és láttam benne kis fehéres nagyon nagyon apró "pöttyöket".

Hétfőn bevinném megvizsgáltatni a vizet.


2011. jan. 28. 17:44
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
de, ha azon múlik én holnap viszek fel Pestre vizet egy nagyobb boltba, és megnézetem.
2011. jan. 28. 17:45
 2/15 gfero ***** válasza:
azok az apró pöttyök infuzóriumok .általában mindenhol lemérik a vizet.nem eteted túl a halakat
2011. jan. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nem etetem túl őket. Miután beállítottam az akváriumot volt benne infuzórium, nem is világítottam rájuk, és le is takartam az akváriumot, nem etettem.

És mennyibe fog fájni nekem ez a lemérés? Azt hiszem Pesten nézetem meg, mert valószínű megyek holnap. De nem fognak hülyének nézni ugye?:D

2011. jan. 28. 18:41
 4/15 gfero ***** válasza:
kb .300ft egy teljes vizsgálat.az ifuzoriumokat sajnos részleges vízcserével meg szűréssel nem oldod meg .ere jó a neomagnol tabletta .aktív szenes szűrőd van ?
2011. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 gfero ***** válasza:
a levegőztetőt maximumon használd mert elszívják a halak elől az oxigént és ez is halpusztuláshoz vezet
2011. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
igen aktívszenes.
2011. jan. 28. 18:52
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem fognak hülyének nézni, sok helyen mérnek, de nem mindenhol, olyan 300 Ft az ára.

Viszont ebből nem sok minden derül ki, amit mérnek, az keménység, ph, nitrát szint. Legutóbbi a legfontosabb, az okozhatja nálad a pusztulást, de rengeteg más is. Például az infuzóriumok rengeteg oxigént elhasználnak, könnyen okozhatnak fulladást. Az sem normális, hogy ennyire dzsuvás a szűrőd, nincs tűl sok halad? Mennyit tartasz 150 literben, milyen a szűrő? Mennyi élő növény van? Mennyi vizet cserélsz hetente?

2011. jan. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

3 gurámi, 5platti, 6-7 xifo, 3molly, és az algázók, almacsigák.

aktívszenes szűrőm van 6-700l vizet szűr meg óránként.

10 élőnövény, ebből 4 gömbmoha. Jávait szerettem volna, de azt mondták, hogy tavasszal lesz...

15-20%ot cserélek hetente, 1 napig áll előtte a víz.

2011. jan. 28. 18:57
 9/15 A kérdező kommentje:
de hát már le volt takarva még az elején az akvárium, és nem világítottam. Most újra előjöttek az infuzoriumok? Mitől lesznek ezek? A neomagnol tabletta teljes mértékben segít a problémán?
2011. jan. 28. 19:03
 10/15 Platypus ***** válasza:
Az, hogy dzsuvás a szűrő mit jelent nálad? Gyengül az áramlása, vagy csak gusztustalan trutyi gyűlik fel benne?
2011. jan. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!