Milyen feltételei vannak egy gyönyörű nano akvárium fenntartásának?
Előszőr a világítás:
Aztán csinálsz egy nano-t, mondjuk így:
Ilyeneket is lehet ha profi dizájner vagy:
Ezekből a növényekből összeválogatva:
És hát én nekem most az egyik az ilyen:
Lilaoepsis vizifű, jávai moha rátekerva vasfára, meg anubias nana... ezek megmaradnak biztosan, aztán a másik akváriumomban van olyan hogy Beckett vízikelyhe, nagyobb anubias, azok is jól bírják
Külső szűrőt végülis csinálhatsz egy belső szűrőből is, plusz egy műanyag kacsóból (tea kiöntő vagy hogymondjam egy 100 Ft-os boltban megveheted).
Legyen egy nyitott tetejű az akváriumod, aztán
a belső szűrőt, benne hagyod az akváriumban de ahol nyomja ki a vizet, oda rákötsz egy csövet.
A kancsó alját kilukasztod oda bevezeted a cső másik végét. Így az történik, hogy a kancsód megtellik vízzel.
A kancsót pedig ráteszed az akvárium tetejére valahogy.
2 kis vonalzót alá teszel átlósan akváriumra és úgy rárakod, akkor ott marad.
Tehát a szűrő a vízben van, a kancsó a tetején, és látod, hogy megtellik vízzel.
A kancsó száján felül meg kifolyik a víz, vissza az akváriumba.
Ez csak azért jó, mert így a kacsóba rakhatsz szűrőanyagokat, így nagyobb lesz a szűrőfelület, így kicsit tisztább lesz a víz ha több szarságon folyik keresztül..
Akár ha csak mosogató szivaccsal töltöd meg a kancsót, az is jó, az is szűr valamit, de ha jobbat akarsz, akkor elmész díszhal boltba és veszel kerámia gyűrűt, meg perlon vattát. A gyűrűt alulra, a vattát felülre bedobod a kancsóba, aztán kész.
Lesz egy jó szűrőd, ami hasonló hatásfokú, mint egy drága külső szűrő.
Avagy veszel ilyet, ebbe már be van építve egy mattenszűrő, az is ugyanaz az elven műxik mint a külső szűrő, csak itt az akvárium háttere mögé van basuvasztva az egész.
Hja és mégegy, nehogy azt hidd, hogy az tengervízhez alkalmas az a mini akvárium....az kamu szöveg.
Csak édesvízzel próbálkozz :)
Egyszer csináltam olyat, hogy raktam rendes táp földet alulra, de nagyon nehéz úgy feltölteni az akváriumot vízzal, hogy ne keveredjen össze benne minden.. és később meg a táptól az algásodás is nagyon beindult.
Szóval mostmár nem szarakodok csak megveszem a növényt ami benne van ilyen kis cserépben és gyapotban, kiszedem a cserépből csak a gyapotot körbe tekerem egy damillal, h ne essen szét, az egész tetejére meg rádobok néhány kavicsot, hogy ne repüljön fel, és mindezt eldugom egy nagy kő mögé mondjuk.. vagy be is lehet ásni egy kavics dombra.
Az anubiasokat nem kell beásni, azt csak rákötni egy vasfára vagy egy nagy kőre, hogy lentmaradjon, vagy csak bedobni a vízbe mint úszó növény, hogy a gyökere mindenképp szabadon legyen, mert az csak vízből veszi fel a tápanyagot, az a kavicsban nem szellőzik és befullad.
Bocs, hogy ennyit írtam amúgy, kicsit sok lett, na mind1 :)
szoktak még olyat is csinálni jobb helyeken, hogy van 2 akvárium, egyikbe van sok hal, a másikba meg van sok növény, és a halasból a vizet kiszedik és azt öntik a növényesbe, mert a hal termel CO2-t, meg kakál is és az is tápozza egy kicsit a növényt.
A sima tápozás is jó, ha valakinek sok a pénze venni különböző folyadékokat amibe van sok vitamin és ásványi anyag a növények részére. ... de akár túl is lehet tápozni, és akkor meg azért sárgulnak el, szóval a tápozást se kell túlzásba vinni szerintem. Egy kevés ásványi anyag a sima csapvízben is van :)
A halak nem alkalmasak arra, hogy akár CO2-vel, akár tápanyaggal ellássanak egy növényest. A CO2-vel az a gond, hogy oxigénből termelődik, és az oxigén lassabban oldódik be a vízbe, mint ahogy a CO2 távozik. Ha a víz szellőztetve van és nincs a halaknak oxigénhiánya, akkor ez a CO2 már rég távozott a levegőbe.
A tápozással két gond is van. A halak ammóniát pisilnek, ez pedig az algásodás fő oka. A másik, hogy a halpiszokban ugyan található elég nitrát, és nagyjából elég foszfát, a mikroelemekből viszont alig van. Ezért tápozás nélkül csak a lassan növő gazok maradnak életben, mert nekik ez a kevés is elég(viszont a nitrátot meg közel se használják fel). Egy jó növénytáp egyáltalán nem drága, ha nano akváriumról van szó. A túladagolástól sem kell félni, az EI tápozási módszer arról szól, hogy durván túladagolják a tápanyagokat, és ma ezzel a módszerrel tápozzák a legtöbb versenyszintű növényest.
A növényeknek nem kell vitamin, azért autotrófok, mert csak szervetlen anyagok felhasználásával képesek élni.
Amit még senki sem írt, hogy jó minőségű égetett agyag talajt érdemes venni(JBL manado, ada amazonia). Ezek a talajok jól szellőznek, kedveznek a növények gyökereinek és a hasznos bacik elszaporodásának is. A táptalaj alulra akkor fontos, ha olyan növényfajokat szeretnél, amik igénylik. Amúgy táptablettákkal is kiváltható.
Ezt olvasgasd esténként, itt kevesebb hülyeséget mondanak neked: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!