Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Darakór! Mit csináljak?

Darakór! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

úgy látom hogy pár neonhalamon van egy két pici fehér pötty és az egyiket láttam vakarózni!rajtuk kívül van még 2 guppy 2 vitorlás 8dánió 1 cápamárna és egy valami kígyófejű hal már nem emlékszem a pontos nevére:)

Mit csináljak?szedjem külön csak azokat a halakat amin látok pöttyöt vagy kezeljem az egész aksit?Ha igen akkor a neptun parakill jó?Hogyan adagoljam hogy ne legyen gond?És mennyi idő után kell vízcserét csinálni?Egészet cseréljem vagy csak részlegesen?

elüre is köszi


2009. jan. 30. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Szedd külön , amelyiken nincsen.

És kezeld az egész aksit!


A darakór ellen legjobb és szinte egyetlen védekezési módszer a 0,1-0,2 g machalit-zöld / m3 víz, 48 órás fürdetés.

2009. jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem!Köszönöm!Viszont egy gond van csak ezzel,hogy a nagy aksin kívül csak egy 10 literes van,abban pedig biztos megbolondulnak a halaim...Más megoldás?
2009. jan. 30. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a neon halakat vedd ki, de folyamatos tisztítást igénxel!!!!
2009. jan. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy vannak a halak?
2009. jan. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!

egy akvarista fórumon javasolták hogy ne szedjem külön a halakat hanem kezeljem az egész aksit hiszen nem tudhatom melyik halak fertőzöttek még!Úgyhogy lekezeltem az egész aksit parakillel,a szűrőt kivettem betettem a kis aksiba hogy a bacijaim megmaradjanak,és állítólag ha nincs keringés hamarabb elpusztulnak a kis paraziták.holnap nem nyúlok a vízhez aztán hétfőn részleges vízcsere utána mégegyszer egy adag parakill utána újból vízcsere és szép lassan elkezdhetem csökkenteni a hőfokot a megszokottra.Remélem nem lesz gáz,és helyrejönnek végülis még nem terjedt el nagyon a betegség!köszönöm a segítségedet!

2009. jan. 31. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már ezt végig csináltam sajnos nem sok sikerrel.10 hal pusztult el darakórtól.
2009. jan. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!