130 literes akváriumomban sajnos megjelent a DARAKÓR!
Mitévő legyek? Néhány hal már kipusztult, némelyiken
kis pettyek vannak meg elég furák. Mi a megoldás?
Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy minél magasabbra kell felhúzni a víz hőfokot meg csepegtetem a kék fertőtlenítőt... miket lehetne még? És mit csináljak ami használhat? Várom a válaszotokat és mindent ami segíthet?! Köszi!
2011. jan. 3. 16:50
1/9 anonim válasza:
Emeld meg a hőfokot és sózd meg a vizet. 10 literenként egy csapott evőkanál jódmentes só. Ez le fogja marni a bőrükről a parazitákat, ha biztosra akarsz menni akkor menj el egy akvarisztikába és vegyél kimondottan darakórra gyógyszert, több lehetőséged van rá, itt leírják:
Csillós egysejtű. belefúródik a halak bőrébe, majd néhány órán belül több ezer fiókparazitát hoz létre, ami az egész halállományodat kipusztíthatja. Búzadara szerű fehér pettyek jelennek meg a halak testén. Leghatásosabb gyógyszer, a:PARAKIll. A Víz hőmérsékletét emeld meg +5 fokkal.
2011. jan. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
PARAKILL!
2011. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 gfero válasza:
jbl punktol vagy parakkil.a kék metil nem darakora való
2011. jan. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 A kérdező kommentje:
milyen az a jódmentes só?? a sima itthoni konyha só az jó erre a módszerre?? kivegyem a pettyes halat a többitől? bár gondolom a többi is fertőzött hogy nem látni a pettyeket, de mit tegyek??
2011. jan. 3. 17:07
6/9 gfero válasza:
az sima asztali só de csak attól nem fog elmúlni a darakor 1 parakkil ami elég 50litere kb.100 ft és minél gyorsabban
2011. jan. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Ezt a Parakill-t amúgy lehet otthon tárolni?
2011. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Utolsó: miért ne lehetne?
Kérdező:
Az első válaszoló adta eddig a leghasznosabb választ, abban mindent megtalálsz amire szükséged lehet, de azért megpróbálok segíteni.
A hőmérséklet 28 fok körül a legjobb, ha ezt bírják a halaid. A sózás a koszosnak tűnő tengeri sóval történjen, rá van írva hogy jódmentes. Bármelyik bolban kapható, de nem a finom őrlésű konyhasó az. Kezelésre szerintem a sera costapur a legjobb, de a parakill is hatásos. Adagolás a tájékoztató szerint. Kezelés alatt ne etess, és kevesebbet világíts. Az akváriumot szellőztesd, levegőztesd alaposan. A beteg halakat ne vedd külön, az egész akváriumot kezeld.
2011. jan. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Ja, és a kék fertőtlenítőt (metilinkék, ha lehet ne használd soha többé). A kezelés előtt pedig egy 30%-os vízcsere ajánlott, majd a kezelés után egy 50%-os.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Adataid védelme fontos számunkra!
Mint a weboldalak többsége az interneten, honlapunk működéséhez és célzott hirdetések megjelenítéséhez mi és hirdetési partnereink is cookie-kat tárolunk az általad használt eszközön. Ahhoz, hogy ezt megtehessük, a hozzájárulásod szükséges. Erről az adatvédelmi tájékoztatónkban részletes információkhoz juthatsz, illetve bizonyos cookie-k használatával kapcsolatban további lehetőségeid vannak.