Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meg lehet oldani, hogy az...

Meg lehet oldani, hogy az aksi ne csapjon semmilyen zajt?

Figyelt kérdés
Persze nem úgy értem, hogy kihagyhatok-e valami szerkezetet, nyilván nem. Inkább az érdekelne, hogy ha akkora, illetve olyan aksit veszek, amihez bútor is van, akkor a zörgő szerkezeteket el lehet-e úgy zárni, hogy a zaj ne jusson ki? Esetleg vannak kifejezetten csendesre tervezett berendezések, mint mondjuk a számítógépeknél? :)
2011. jan. 2. 17:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Aksi? És milyen kapacitású, hány amperórás?
2011. jan. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Réti bubuzér ***** válasza:
32%
Hát a mai modern aksik mindenféle hang nélkül termelik az áramot, de a legjobbak a Varta, a Bosch, és az Excide. Még talán a Jászakku se olyan rossz, mint azt sokan állítják.
2011. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagy, bútoros akvárium alatt gondolom már a 150 liter és felettire gondolsz. Azokhoz pedig már ajánlott a külső szűrő használata, annak kb. 0 hangja van. Egyedül aminek nálunk hangja van, az a légpumpa, de az se hangos, csak néha a buborékokat hallani, meg amikor hozzáér valamihez akkor zizeg, de amúgy semmi. Nekünk egy Atman A-3338 külső szűrő van, egy szintén Atman légpumpa és van még egy powerhead szivaccsal az akváriumban, annak se hallani a hangját. És a külső szűrő ráadásul még nincs is a szekrényben bent, csak előtte, 2 méterre alszunk tőle és semmit nem zavar. :)
2011. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Platypus ***** válasza:
A szűrőn és a levegőztetőn kívül másnak nincs hangja. Vannak zajos megoldások, pl. a légpumpa meg az esőztető, de a többi elég halk. Nekem Aquael belső szűrőim vannak, és egy egész pici csobogáson kívül nincs hangja. Ezt a csobogást sajnos nem lehet megúszni, a buborékoknak mindenképpen van 1 pici hangja.
2011. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Már többször beleszaladtam a lepontozásba, de azért leírom mégegyszer: műszaki berendezések nélkül is nagyon jól tud működni egy akvárium! Ha nincs benne túl sok hal, és van bőven élő növény, akkor nem kell neki csak világítás. Teljesen néma. Amúgy a szivacsos dobozba rakott légpumpának sincs hangja, csak elég nagy doboz legyen, hogy ne melegedjen túl. A víz alá merített belső szűrő is teljesen hangtalan tud lenni. Építettünk akváriumot egy zenésznek, akinek a csend volt a lényeges, ott is így oldottuk meg, mert buborékot viszont szeretett volna látni. De még egyszer mondom, nem feltétlenül kellenek a kütyük.
2011. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Előszöris azt kell tisztáznunk, hogy a zaj, az relatív.

Valaki azt írta, hogy a külső szűrőnek nincs hangja... másokat kifejezetten zavar.

Utána pedig azt, hogy milyen zaj zavar téged? (és miért)


Egy ekkora akihoz kell a külső szűrő. Az atman tényleg nem rossz, az eheim is elég csendes. Arra kell nagyon figyelni, hogy ne maradjon levegő a rendszerbe. Frissen feltöltött akinál tehát nem kell megijedni, akár 2 napba is belehelhet, mire az összes levegőbuborékot kitermeli magából.

Nem tudom, akarsz e légpumpát, mert végülis nem szükséges. Ha mégis, a schego légpumpák kimondottan csendesek, (és drágák) tulajdonképpen a levegőbuborékok kipukkanásának nagyobb hangja van.

Ha nincs túltelepítve az aki, a légpumpa még úgyis lehanyagolható, hogy nem csurgatod a vizet az esőztetőből.

Az esőztető a víz alá is helyezhető úgy, hogy a víz kicsit felfelé áramoljon, erősen hullámoztatva a vízfelszínt. Így a csobogás is kiküszöbölhető.

A hangérzékenyek az aki alatti szekrényt ki szokták bélelni nikecellel, teljesen, minden oldalról. Ez nagyon sok hangot felvesz. Ill. a tiédnél jóval nagyobb akinál, ahol nagyteljesítményű külsőszűrő üzemel, a szekrény és a fal közötti rést is van aki szigeteli.

A légpumpát nem igazán tudod ebbe a hangszigetelt szekrénybe rakni, mert jobb neki, ha a vízfelszín fölött van. (vagy ha igen, akkor visszacsapó szelep kell rá, de gyengébb lesz)

A távolság viszont nem akadály, akár egy másik, közeli helyiségben is elhalyezhető.

Olyat is láttam már, ahol gipszkartonból volt egy válaszfal, hogy egy házi készítésú kölső szűrő volt kicsövezve a szomszédos helységbe, ami egy kis lomos volt.


De akárhogy is nézzük, 150 liter nem a világ, oda még nem kellenek vízerőmű méretű gépek. Nemigazán vannak zörgő alkatrészek. Inkább búgónak mondanám, de az is elég halk. Egy akvárium alapjában véve egy halk dolog.

2011. jan. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Platypus ***** válasza:
Ja, nem feltétlenül kell. De ha véletlenül mégis szükség lenne rá, akkor azt onnan veszi észre az ember, hogy megfulladtak a halai. Kellően nagy vízfelszín és kevés hal működik, csak éppen az oxigénigény változó. Ha melegebb a víz nyáron, akkor kevesebb az oldott oxigén, ahogy nőnek a halak, egyre több kell, ahogy szaporodnak a növények, egyre többet használnak fel éjjel és egy esetleges túletetés is rengeteg oxigént kivesz a vízből. A kezdetekkor gondosan belőtt egyensúly szép lassan és hirtelen is felborulhat, levegőztetővel meg nincs ilyen kockázat. Egy jól elhelyezett szűrő/levegőztetőnek semmi más hangja nincs, mint amit a felszínem szétpattanó buborékok adnak ki.
2011. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Marcl, tudnál példát mutatni ilyen akváriumra, mellékelve hozzá a beüzemelés idejét? Milyen gyakran csinálsz részleges vízcserét? Kíváncsian várom.
2011. jan. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Na látom már estem is újra egy százalékot.

Kedves Murr!Több ilyen akváriumom is volt már, jelenleg a szüleimnél működik egy, 1992 óta. 120 literes, különböző Echinodorus változatokkal, átokhínárral, jávai mohával van betelepítve, és guppik élnek benne. (Lehet mondani, hogy a guppi mindent kibír, de ez azért nem igaz ilyen formában.)A legkisebb egy 20 literes volt kissrác koromban, a legnagyobb egy 560 literes amazonasi biotóp akvárium, neonokkal (vörös is), pontylazacokkal, vitorláshalakkal, páncélos- és algázó (Ancistrusok, különböző L-es)harcsákkal. Gyönyörűen működött 6 évig, aztán elköltöztem családi házba, az akvárium jelenleg a munkahelyemen, a Kaposvári Egyetem Hallaboratóriumában van, de csak nagytestű cápaharcsák lakják. Amúgy teljes vízcserét soha nem csináltam, kéthetente, havonta szívtam le az aljáról a zaccot, ahogy a látvány megkívánta, illetve az elpárolgott vizet pótoltam eső, vagy lágyvízzel. Ritkán és keveset etettem, és ha tehettem, élő vízibolhát (télen Cyclopsot) kaptak a halak. Annyira jól érezték magukat, hogy a vitorlások rendszeresen ívtak, folyamatosan volt anci szaporulat, de ha el tudtak bújni a háttér réseibe és a növények közé, akkor a kis lazacokból is megmaradt néhány a szaporulatból. Fényképet megpróbálok keresni, és scannelni, mert akkoriban még nem volt digitális fényképezőm, ha érdekel írj privátban és elküldöm. Félre ne értsetek, nem akarok senkit lebeszélni a gépekről, de itt a kérdésre ez egy lehetséges megoldást jelent. Nem vitatom sokkal egyszerűbb gépekkel életben tartani az akváriumot, de amikor én kezdtem, még nem voltak motoros szűrők, csak üvegből készült bugyborékoltatósok, így én még egy más szemlélettel akvarizáltam. A tenyész és nevelő akváriumokban persze megy a szűrő és a levegő is, illetve a kiépített recirk rendszer.

2011. jan. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 gfero ***** válasza:
marcl én azt nem értem ha nem használtál semmi gépet hogy oldottad meg az áramlást ami nélkül nem hiszem hogy jól érezték magukat a lazacok meg neonok meg nem tudom mit írtál még, mert ezek a halak folyókból származnak .tehát kel a víz áramlása .a többiről meg ne is beszéljünk mert hószú lenne
2011. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!