Meg lehet oldani, hogy az aksi ne csapjon semmilyen zajt?
Előszöris azt kell tisztáznunk, hogy a zaj, az relatív.
Valaki azt írta, hogy a külső szűrőnek nincs hangja... másokat kifejezetten zavar.
Utána pedig azt, hogy milyen zaj zavar téged? (és miért)
Egy ekkora akihoz kell a külső szűrő. Az atman tényleg nem rossz, az eheim is elég csendes. Arra kell nagyon figyelni, hogy ne maradjon levegő a rendszerbe. Frissen feltöltött akinál tehát nem kell megijedni, akár 2 napba is belehelhet, mire az összes levegőbuborékot kitermeli magából.
Nem tudom, akarsz e légpumpát, mert végülis nem szükséges. Ha mégis, a schego légpumpák kimondottan csendesek, (és drágák) tulajdonképpen a levegőbuborékok kipukkanásának nagyobb hangja van.
Ha nincs túltelepítve az aki, a légpumpa még úgyis lehanyagolható, hogy nem csurgatod a vizet az esőztetőből.
Az esőztető a víz alá is helyezhető úgy, hogy a víz kicsit felfelé áramoljon, erősen hullámoztatva a vízfelszínt. Így a csobogás is kiküszöbölhető.
A hangérzékenyek az aki alatti szekrényt ki szokták bélelni nikecellel, teljesen, minden oldalról. Ez nagyon sok hangot felvesz. Ill. a tiédnél jóval nagyobb akinál, ahol nagyteljesítményű külsőszűrő üzemel, a szekrény és a fal közötti rést is van aki szigeteli.
A légpumpát nem igazán tudod ebbe a hangszigetelt szekrénybe rakni, mert jobb neki, ha a vízfelszín fölött van. (vagy ha igen, akkor visszacsapó szelep kell rá, de gyengébb lesz)
A távolság viszont nem akadály, akár egy másik, közeli helyiségben is elhalyezhető.
Olyat is láttam már, ahol gipszkartonból volt egy válaszfal, hogy egy házi készítésú kölső szűrő volt kicsövezve a szomszédos helységbe, ami egy kis lomos volt.
De akárhogy is nézzük, 150 liter nem a világ, oda még nem kellenek vízerőmű méretű gépek. Nemigazán vannak zörgő alkatrészek. Inkább búgónak mondanám, de az is elég halk. Egy akvárium alapjában véve egy halk dolog.
Na látom már estem is újra egy százalékot.
Kedves Murr!Több ilyen akváriumom is volt már, jelenleg a szüleimnél működik egy, 1992 óta. 120 literes, különböző Echinodorus változatokkal, átokhínárral, jávai mohával van betelepítve, és guppik élnek benne. (Lehet mondani, hogy a guppi mindent kibír, de ez azért nem igaz ilyen formában.)A legkisebb egy 20 literes volt kissrác koromban, a legnagyobb egy 560 literes amazonasi biotóp akvárium, neonokkal (vörös is), pontylazacokkal, vitorláshalakkal, páncélos- és algázó (Ancistrusok, különböző L-es)harcsákkal. Gyönyörűen működött 6 évig, aztán elköltöztem családi házba, az akvárium jelenleg a munkahelyemen, a Kaposvári Egyetem Hallaboratóriumában van, de csak nagytestű cápaharcsák lakják. Amúgy teljes vízcserét soha nem csináltam, kéthetente, havonta szívtam le az aljáról a zaccot, ahogy a látvány megkívánta, illetve az elpárolgott vizet pótoltam eső, vagy lágyvízzel. Ritkán és keveset etettem, és ha tehettem, élő vízibolhát (télen Cyclopsot) kaptak a halak. Annyira jól érezték magukat, hogy a vitorlások rendszeresen ívtak, folyamatosan volt anci szaporulat, de ha el tudtak bújni a háttér réseibe és a növények közé, akkor a kis lazacokból is megmaradt néhány a szaporulatból. Fényképet megpróbálok keresni, és scannelni, mert akkoriban még nem volt digitális fényképezőm, ha érdekel írj privátban és elküldöm. Félre ne értsetek, nem akarok senkit lebeszélni a gépekről, de itt a kérdésre ez egy lehetséges megoldást jelent. Nem vitatom sokkal egyszerűbb gépekkel életben tartani az akváriumot, de amikor én kezdtem, még nem voltak motoros szűrők, csak üvegből készült bugyborékoltatósok, így én még egy más szemlélettel akvarizáltam. A tenyész és nevelő akváriumokban persze megy a szűrő és a levegő is, illetve a kiépített recirk rendszer.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!