Jó lenne így az akvárium?
Azzal kezdenem ,hogy meg nem igazana volt halas akvariumom,de mar kb 2-3 honapja olvastam errol,es nagyon de nagyon megtetszet.Beszereztem egy melegitot,pumpat,egy kisseb lampat,es egy 30 literes akvariumot.
Es voltam egy allatkereskedelemben is es lattam egy akvariumot ami nagyon megtetszet,es azalapjan szeretnem berendezni az enyemet is
Az akvariumban sok volt a noveny szinte alig lehetett latni az uvegfal masik felet toluk.Es nem volt benne sok hal,ha jol emlekszek egy ancitrus(ugytudom igy irjak)es meg par kisseb hal de kb. ugy 3-4 hal lehetet benne.
Es most tanacsot kernek,hogy milyen novenyeket vegyek bele,fokeppen ajzatra.Milyen halakat vehetnek az ancitrus melle(ancitrust vagy valami mas algaevot biztos veszek),valami olyan halat szeretnek bele ,hogy ne igenyelje a csapatot,mert en is csak 2-3 halat szeretnek bele,nem szeretem a tulzsufoltokat.
Igy jo lenne minden nem ?Es el ne felejtsem meg egy kerdet ,hogy hogyan csereljemm a vizet az akvariumban ha beultetem a novenyeket?
Valaszokat elore is koszonom.
Nem, vegyél 3 db törpe szívóharcsát, ezek fogják neked az algát takarítani (attól hogy nem látod majd az algát, attól még lesz, ennyi nem lesz baj, csak ne legyen látványos, de ha mindent jól csinálsz akkor nem lesz elterjedt az alga), és vegyél ezek mellé még 5-6 endler guppit, vagy szivárványos guppiból 1 hímet és 3-4 nőstényt, de én azért nem tennék elevenszülőt, mert nagyon fognak szaporodni. Amit tehetsz még az 1 db hím betta, amint már írtuk. A diszhal.info oldalon nézd meg, hogy melyik halnak mekkora a helyigénye, és hány halat tarthatsz minimum. De írok neked akkor példákat:
1 db hím betta vagy
1 hím és 3 nőstény guppi vagy
6 db rubinlazac vagy
6 db izzófényű pontylazac vagy
8 db zöldsávos törperazbóra vagy
8 db galaxy razbóra (gyöngy dánió) vagy
6 db törpe razbóra vagy
Ezek közül választasz 1 fajt és veszel melléjük 3 db törpe szívóharcsát. Ennyi, semmi mást!
Az utolsó hal után a vagy már nem kell, még akartam írni a neonhalat, de inkább ne vegyél, mert 50 literre kellene 8-10et tenni, kisebb csapatban pedig nem érdemes tartani. :)
Páncélosharcsát pedig én ilyen kicsi akváriumba nem vennék, meg felesleges is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!