Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek ugyan azok a halak?

Ezek ugyan azok a halak?

Figyelt kérdés

Az egyik ilyen:

[link]



Másikak ilyesmik csak vörös farkuk van, sokkal élénkkebb a színük (3 db ugyan úgy néz ki):

[link]


Ezek egy fajták lehetnek?

Latin nevüket sajnos nem tudom, először hoztam 3 db ot egy kereskedésből majd utánna még egyet, amit egyel fentebb linkeltem. Ez az egy tök más kinézetű, mint a másikak.



okt. 23. 21:25
 1/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt akartam linkelni másodjára, de elvileg ez nem is mollynak van írva...

okt. 23. 21:27
 2/6 A kérdező kommentje:

Na megtaláltam a pontos képet arról a háromról mostmár tudom H nem mollyk...pedig annak árulták.


[link]


Pont így néz ki a 3 db

okt. 23. 21:29
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem könnyű eligazodni a kereskedésekben beszerezhető Xiphophorus változatok között. Ezek a halak azért is népszerűek, mert könnyen szaporíthatók akváriumi körülmények között, és a különböző hibridek is tovább szaporodhatnak, úgy jön létre számtalan variáció, amelyek utódai aztán lehet, valamelyik ősükre ütnek vissza, pl a X helleri a vadon élő példányok zöldes színére.

A plattik, mollyk is ennek a családnak a tagjai "ősidők" óta tartják akváriumban, és a nutálódott példányokat tovább tenyésztve jönnek létre "újabb" különböző kinézetű hibridek.

[link]

okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanazon fajták, csak a színváltozat más.
okt. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanazok.

[link]

tegnapelőtt 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

A 3-ashoz kiegészítésül ha esetleg így kicsit tisztább a “családfa” akkor a Xiphophorus-ba tartoznak a plattik és xifók/ “kardfarkú halak”. A mollik és guppik pedig a Poecilia nemzetséghez tartoznak.

Lásd pl:

Xiphophorus helleri: mexikói kardfarkú hal/ xifó

Xiphophorus maculatus: platti


Poecilia sphenops: Jukatáni fogasponty/ black molly

Poecilia reticulata: szivárványos guppi


S mindegyikből létezik százféle variáció, de a lényeg ,hogy guppik és mollik közelebb állnak egymáshoz mint a xifókhoz. S ugyanígy a xifók közelebb állnak a plattikhoz mint a mollikhoz. Sok változat fajok/ alfajok közti keresztezésekből jött létre, viszont ha jól tudom Xiphophorus-ok nem tudnak kereszteződni Poecilia-kal, viszont egymás közt tudnak.

tegnapelőtt 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!