Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha csak ezt veszem meg aljzatn...

Ha csak ezt veszem meg aljzatnak elég lesz?

Figyelt kérdés

Nagyon nem vágom ezt a növényaljzatos és sima aljzatos témát. 112 literes akvárium, kezdő vagyok. Nyugi, hal még nincs.

Arra gondoltam, hogy ebből veszek 2 csomaggal:

[link]


Kell mellé mást is vennem? Feltétlen muszáj a növénytáptalaj felé venni más aljzatot is? Ez a termék 10 az egyben elvileg. Nyilván szeretnék növényeket, de kezdésnek csak az igénytelenebb fajtákból. Halakat már néztem: harlequin razbórák és egy algaevő harcsa, ezek lesznek.


tegnapelőtt 15:46
 1/1 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nem vagyok biztos benne, de érzésem szerint ezt nem árt fedni valami inert (=vízkémiát, tápanyagokat nem piszkáló) talajjal.


Ha kezdő vagy, nincsenek nagy növényes terveid stb akkor lehet egyszerűbben is. Hengerelt bazalt, rostált sóder, szűrőhomok stb, ami tetszik s nem színezett vagy túl fehér az mehet s ha ügyes vagy akkor bőven kevesebből is kijön. Szemcseméretre kb 0,5-3 mm körül legyen.


Gyökérorientált fajok (pl: cryptocoryne) alá mehet valamilyen gyökértabletta vagy a Viktor féle tápgolyó:


[link]


A többi növény meg majd mutassa ha van valami baja. Általában halak mellé kellhet egy mikroelem+káliumos folyékony növénytáp s mivel nem tervezel sok halat ezért talán makro is fog kelleni. Vagy nem, majd kiderül.

Megközelítőleg közepes fényerő nem árt, de kezdőbarát fajokhoz nem kell túltolni.


Amiket én ajánlani szoktam azok a cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha, rucaöröm/ salvinia stb.

tegnapelőtt 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!