Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 96 literes egy csöves akvárium...

Sanzii kérdése:

96 literes egy csöves akvárium 18w 6500k. keveseltem a fényt. vettem bele led lámpát igaz 8watt 8000k .-s de azota ahova a led világit mintha barna algásodna az 1-2mm gyöngykavicsom. létezne hogy attol?

Figyelt kérdés
ma 15:10
 1/4 A kérdező kommentje:
fehér ledes. meg pár kék led van benne
ma 15:11
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Hát a 8 wattos kis LED (gondolom lumenben sem sokkal jobb értéke van; na meg színképe milyen stb, azokra sem árt ránézni) könnyen lehet ,hogy annyit sem ér mint a 18w fénycső. Persze ez nagyban függ attól ,hogy mit szeretnél. Kimondottan szerény igényű növényekhez az is elég lehet.


Viszont nekem nem tiszta ,hogy magában van a LED vagy a fénycső mellett?


Én anno szintén kb 96-98 literes halas-növényesben sokáig 1 db T8 18w 6500K csővel világítottam s azzal is szépen eldöcögtek többféle crypto-k, valiznéria, anubias, páfrányok, mohák, indiai vízicsillag, átokhínár, békalencse meg kagylótutaj stb-stb.

Aztán felraktam még egy olyan csövet s azzal még kicsit szebbek voltak, kicsit gyorsabban nőttek, hamarább pirosodott a vízicsillag s hamarább lett bujább-bokros az átokhínár, de amúgy úgy-ahogy megéltek egy cső alatt is.

Persze ha igényesebb növényzetet szerettem volna akkor már indulásból a T8 is szájhúzós lehet meg normálisan tápozni is kellett volna (amúgy nem tápoztam. Halak trágyázták őket, crypto-k s hasonlók alá meg ment valamilyen gyökértabletta ha épp volt. Nem voltak mindig mind versenyakvába valók, de éltek s fejlődtek). Szóval megint csak mit szeretnél elérni?

ma 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
fénycsö mellett van a led.elöl van a led a fénycsö meg hátul
ma 17:56
 4/4 A kérdező kommentje:
nekem is gyenge fényigényü növényrk vannak. mohák fodros vizikrlyeh.bacopa.anubias.csak az egy fénycsötöl gyenge a fény .leddel szebb lenne.énse tápozok.
ma 18:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!